Sambor Tczew w Superlidze (wynik)

W rozegranym w środę spotkaniu piłkarki ręczne Aussie Latocha Sambora Tczew pokonały SPR Olkusz 28:21 (15:12) i to one w przyszłym sezonie występować będą w PGNiG Superlidze.

Sławomir Bromboszcz

Zespół z Olkusza do środowego spotkania przystąpił z pięciobramkową zaliczką. Sambor od początku meczu był stroną przeważającą, prowadząc w pierwszej połowie różnicą 2-3 bramek. Do szatni zespoły zeszły przy stanie 15:12. Ten wynik promował SPR. Po zmianie stron w dalszym ciągu ton rywalizacji nadawały zawodniczki Sambora, jednak do 50 minuty SPR nie pozwalał rywalkom przekroczyć granicy pięciu bramek. W ostatnich 10 minutach Sambor zdołał wypracować siedmiobramkową przewagę i odrobić straty z pierwszego spotkania - 28:21.

Nie było niespodzianki, Aussie Latocha Sambor Tczew w przyszłym sezonie występować będzie w PGNiG Superlidze. SPR Olkusz weźmie natomiast udział w kolejnym barażowym dwumeczu, w którym przeciwnikiem olkuszanek będzie 10. drużyna elity.

Aussie Latocha Sambor Tczew - SPR Olkusz 28:21 (15:12)