Gospodarze mało gościnni - podsumowanie spotkań barażowych w II lidze mężczyzn

Za nami pierwsze spotkania barażowe na drugoligowych parkietach. Zwycięzcami pierwszych pojedynków zostały drużyny MKS Kalisz oraz AZS UKW Bydgoszcz. Obydwa zespoły wykorzystały atut własnej hali i na rewanż udadzą się w roli faworytów.

Bartosz Krysztofiak

Bezlitosny dla swojego rywala okazał się MKS Kalisz, który rozgromił Wisłę Sandomierz różnicą aż 13 goli. Kaliszanie pojadą zatem do Sandomierza ze sporą zaliczką i nie powinni jej roztrwonić. W spotkanie lepiej weszli gospodarze i szybko objęli kilkubramkowe prowadzenie. Podopieczni Bruno Budrewicza na przerwę schodzili z dziewięcioma bramkami zaliczki. Goście po wyjściu z szatni nadal nie mieli pomysłu by dogonić miejscowych. Gra była bardziej wyrównana aniżeli w pierwszych 30 minutach. Szczypiorniści znad Prosny za tydzień mogą dopełnić tylko formalności i zapewnić sobie awans do następnej fazy, w której zmierzą się z ŚKPR Świdnica.

MKS Kalisz - Wisła Sandomierz 44:31 (23:14)

MKS: Potocki, Matuszczak - Kaczmarek 9, Staniek 7, Ibron 5, Krupa 5, Krygowski 4, Stefański 4, Szefner 4, Galewski 3, Klara 3, Kobusiński.

Wisła: Skowron, Stolarski - Ogrodnik 8, Kwiatkowski 7, Pawelczyk 5, Białkowski 4, Zawada 1, Szklarski 1, Werstler 1, Smardz 1, Guz.

Bardziej wyrównany przebieg miał mecz na Kujawach. W Bydgoszczy w akademickich derbach górą był Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Pierwsze minuty tego pojedynku były bardzo wyrównane. Jednak z biegiem czasu lepiej prezentowali się łodzianie, którzy prowadzili nawet 10:6. Bydgoszczanie szybko się pozbierali i odrobili stratę. Kolejny cios zadali jednak goście i na przerwę schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu. Druga odsłona była odbiciem tego co działo się w pierwszej części meczu. Gospodarzom dopiero w ostatnich minutach udało się rozstrzygnąć to efektowne widowisko na swoją korzyść i do Łodzi wyruszą z minimalną zaliczką.

AZS UKW Bydgoszcz - AZS UŁ PŁ Łódź 32:31 (15:17)

AZS UKW
: Serafinowicz 8, Machniewicz 7, Łyszczarz 4, Nawrocki 4, Zimny 3, Wiśniewski 3, Jaszyk 2, Burliński 1.

AZS UŁ PŁ
: Kuśmierczyk 11, Gajewski 5, Kulisz 4, Witkowski 2, Walczak 2, Kucharski 2, Witczak 2, Gościłowicz, Pieczyński 1, Trojanowski 1.