Sparingowe sprawdziany piłkarek KPR

Korzystając z trwającej przerwy w rozgrywkach PGNiG Superligi, piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra rozegrały dwa pojedynki sparingowe.

Grzegorz Kędziora

W pierwszym z nich jeleniogórzanki zagrały w Dzierżoniowie z reprezentacją Polski juniorek młodszych. Spotkanie zakończyło się wygraną KPR 38:30.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny z Jeleniej Góry był lokalny, dolnośląski rywal czyli KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Spotkanie rozegrane w Jeleniej Górze wygrali goście 26:25
(11:12). Co ciekawe, niemal identycznym wynikiem zakończyła się ostatnia konfrontacja ligowa tych drużyn. Przed niespełna dwoma tygodniami Zagłębie pokonało jeleniogórzanki 25:24.

Dodajmy, że w sparingu z Zagłębiem inicjatywa niemal przez cały mecz należała do KPR. Lubinianki wygraną zapewniły sobie dopiero w ostatnich minutach gry. W pierwszej połowie w barwach gospodyń grały zawodniczki podstawowego składu. Po zmianie stron szansę gry w większym wymiarze otrzymały rezerwowe.