Kolejka niespodzianek (wyniki)

Do dużej niespodzianki doszło w czwartej serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet. W Chorzowie Ruch różnicą ośmiu trafień pokonał przewodzący rozgrywkom Vistal Łączpol Gdynia.

Kamil Kołsut

Gospodynie sobotniego starcia szybko wypracowały sobie kilkubramkową przewagę i już na przerwę schodziły z solidną bramkową zaliczką. W drugiej części spotkania chorzowianki spokojnie kontrolowały wynik, sensacyjnie kończąc mecz zdobyciem kompletu punktów.

Więcej emocji było w Nowym Sączu i Kielcach, gdzie losy meczu ważyły się do końcowych minut. KKS, dla którego Piotrcovia zawsze była rywalem niewygodnym, pokonał rywalki różnicą trzech bramek. Dla ekipy Inny Krzysztoszek czwarta z kolei ligowa porażka. Żadna ekipa z najwyższej klasy rozgrywkowej nie ma bilansu tak kiepskiego, żadna jednak także nie grała wszystkich meczów poza własnym obiektem.

Hala w Nowym Sączu uskrzydliła Olimpię, która zwyciężyła tej jesieni po raz pierwszy doprowadzając do... premierowej porażki Startu. Kibice zbyt wielu bramek nie oglądali, emocji było jednak aż nadto i trzy punkty ostatecznie zostały w rękach podopiecznych Zdzisława Wąsa.

KSS Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:28 (12:13)
Najwięcej bramek: dla KSS - Skrzyniarz 10, Drabik 6; dla Piotrcovii - Wypych 9, Rol 6.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 21:18 (9:7)

KPR Ruch Chorzów - Vistal Łączpol Gdynia 30:22 (15:6) Najwięcej bramek: dla Ruchu - Grzyb 9, Migała 7; dla Vistalu - Petrinja 5, Koniuszaniec, Zych - po 4.