Duża zaliczka lublinianek - relacja z meczu SPR Lublin - ADA Colegio Joao de Barros

W sobotnie popołudnie odbył się pierwszy mecz 2. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym ekipa SPR-u Lublin bez większych problemów pokonała zespół Ada Colegio Joao de Barros 45:23 (23:8)

Kamila Ziobro

Mecz rozpoczął się dosyć ciekawie, gdyż w pierwszej minucie sędziowie pokazali dwie żółte kartki. Obydwie drużyny w pełni zaangażowane, chciały jak najlepiej wejść w ten pojedynek, grając pewnie i twardo w obronie. Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyła Maria Pereira, która otrzymała indywidualne wyróżnienie w portugalskiej ekipie. Odpowiedź lublinianek była jednak szybka i na 1:1 rzuciła Dorota Małek, która z kolei była najlepszą zawodniczką w zespole SPR-u (9 bramek). W 11. minucie wynik brzmiał 6:5 dla lublinianek natomiast od 15. minuty gospodynie coraz bardziej powiększały przewagę punktową. W 25. minucie było już 16:8 i szkoleniowiec przyjezdnych, Paulo Felix poprosił o czas. Uwagi trenera najwidoczniej nie przyniosły skutku, gdyż pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem SPR-u Lublin 23:8.

Druga odsłona rozpoczęła się od prostych błędów obu drużyn i dopiero po czterech minutach bramkę zdobyła Małgorzata Stasiak (24:8). W kolejnych minutach lublinianki przewyższały rywalki w każdym aspekcie gry - mocna obrona, sprawny atak i skuteczne kontrowanie poskutkowało tym, że w 44. minucie było już 32:12. Zdaniem kapitan SPR-u Lublin, Małgorzaty Majerek, portugalski zespół dał z siebie wszystko, na miarę swoich możliwości. - Nasze rywalki dały z siebie wszystko, byłyśmy po prostu lepszym zespołem. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną lublinianek 45:23, co sprawiło, tylko jeden krok dzieli je od awansu do następnej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

w całym spotkaniu kibice zgromadzeni w lubelskiej hali, mogli obserwować popisy swoich ulubienic. W bardzo dobrej dyspozycji była bramkarka SPR-u, Weronika Gawlik, która wybroniła dwa rzuty karne oraz kilka sytuacji "sam na sam". Trener gospodyń, Edward Jankowski dał pograć wszystkim zawodniczkom. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć grę młodej i utalentowanej Katarzyny Jarosz, która zdobyła w meczu 5 bramek. W bramce z kolei Weronikę Gawlik zastąpiła Aleksandra Baranowska, która również wybroniła kilka piłek. W ekipie z Portugalii na wyróżnienie zasługuje wspomniana Maria Pereira, Karine Lopes oraz bramkarka - Barbara Teixeira.

SPR Lublin - ADA Colegio Joao de Barros 45:23 (23:8)

SPR Lublin: Gawlik, Baranowska, Małek 9, Majerek 7, Konsur 5, Wilczek 5, Jarosz 5, Kocela 4, Repelewska 4, Stasiak 3, Wojdat 2, Wojtas 1.