Bundesliga: Wygrane Kiel i Magdeburga, 3 bramki Jureckiego

THW Kiel rozbiło Frisch Auf! Göppingen 36:25, a SC Magdeburg poknał na wyjeździe z TBV Lemgo 28:26. Trzy bramki dla Gladiatorów zdobył Bartosz Jurecki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Broniący tytułu mistrzowskiego szczypiorniści THW Kiel znajdują się w ostatnim czasie w znakomitej dyspozycji. W środku tygodnia podopieczni Alfreda Gislasona rozbili mistrza Rumunii HCM Constantę w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a w niedzielne popołudnie nie dali najmniejszych szans ekipie Frisch Auf! Göppingen. Zebry od pierwszych minut dyktowały warunki gry, schodząc na przerwę z pięciobramkową zaliczką (18:13). W drugiej części meczu ekipa z Kilonii jeszcze zwiększyła swoją przewagę, kończąc ostatecznie swój występ z wygrywając 36:25.

O wygranej kilończyków po raz kolejny zadecydował zgrany kolektyw i długa ławka. Nie licząc młodego Patricka Wiencka każdy z zawodników Zebr wpisał się na listę strzelców, a aż czterech graczy zakończyło swój występ z pięcioma lub więcej trafieniami. W zespole z Göppingen najlepszym wynikiem mogli pochwalić się Daniel Fontaine oraz Tim Kneule, którzy zdobyli po cztery bramki.

W drugim niedzielnym spotkaniu zawodnicy SC Magdeburg wywieźli cenne dwa punkty z parkietu TBV Lemgo. Podopieczni Franka Carstensa świetnie zaczęli mecz, a trafienia Stefana Kneera oraz Roberta Webera zapewniły im czterobramkowe prowadzenie po pierwszej połowie (13:9). W drugiej części meczu do gry powrócili jednak gospodarze, którzy jeszcze w 56' minucie remisowali 26:26. O wygranej Gladiatorów przesądził w ostatnich minutach Fabien van Olphen.

Trzy bramki dla ekipy z Magdeburga zdobył obrotowy reprezentacji Polski Bartosz Jurecki. 33-letni kołowy ponadto ukarany został jednym dwuminutowym wykluczeniem. Dzięki wygranej Magdeburg awansował na 5. miejsce w tabeli. Lemgo znajduje się tuż nad strefą spadkową i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad 16. zespołem TV 1893 Neuhausen.

14.10.2012 - niedziela:
THW Kiel - Frisch Auf! Göppingen 36:25 (18:13)
Najwięcej bramek: dla Kiel - Filip Jicha 6, Momir Ilić 5, Marko Vujin 5, Christian Zeitz 5; dla Göppingen - Daniel Fontaine 4, Tim Kneule 4.

TBV Lemgo - SC Magdeburg 26:28 (9:13)
Najwięcej bramek: dla Lemgo - Finn Lemke 9, Florian Kehrmann 5, Patrick Zieker 5; dla Magdeburga - Stefan Kneer 6, Robert Weber 5, Bartosz Jurecki 3.

Terminarz 9. kolejki: 12.09 - Füchse Berlin - MT Melsungen 27:27 16.10.2012, godz. 20:15 - SG Flensburg-Handewitt - TBV Lemgo 17.10.2012, godz. 19:00 - SC Magdeburg - HSG Wetzlar 17.10.2012, godz. 20:15 - TV 1893 Neuhausen - HSV Hamburg 20.10.2012, godz. 19:00 - VfL Gummersbach - TV Grosswallstadt 20.10.2012, godz. 19:00 - GWD Minden - HBW Balingen-Weilstetten 20.10.2012, godz. 20:15 - Frisch Auf! Göppingen - TuS N-Lübbecke 21.10.2012, godz. 15:00 - TUSEM Essen - THW Kiel 21.10.2012, godz. 17:30 - TSV Hannover-Burgdorf - Rhein-Neckar Löwen