Emocje do samego końca - relacja z meczu MKS Poznań - MKS Tęcza Kościan

Horrorem zakończonym jednobramkowym zwycięstwem uraczyli swoich kibiców piłkarze ręczni MKS-u Poznań w 11. kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi mężczyzn.

Michał Halski

Początek meczu był bardzo wyrównany. Na trafienia Piotra Stelmasika odpowiadał Tomasz Łączkowiak, a po 10 minutach gospodarze prowadzili 5:4. Z czasem ich przewaga rosła i na 5 minut przed końcem pierwszej odsłony spotkania poznaniacy prowadzili już 15:8. Na przerwę oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 16:11 dla miejscowych, bowiem goście rzucili w krótkim okresie trzy bramki, tracąc tylko jedną.

Po zmianie stron zawodnicy Tęczy bardzo szybko rzucili się do odrabiania strat. I zrobili to na tyle skutecznie, że w 36. minucie przegrywali już tylko 16:15. Trener Leitgeber poprosił o czas, a gospodarze rzucili dwie bramki z rzędu i wydawało się, że wracają na właściwe tory. Nic bardziej mylnego. W bramce gości pojawił się pozyskany z Zielonej Góry Marek Długosz i nie skapitulował równo przez 11 minut! Na 10 minut przed końcem meczu Tęcza prowadziła 21:20 i miała rzut karny. W miejsce Bartosza Badowskiego pojawił się wracający po kontuzji Tomasz Sobota i obronił rzut Dawida Nowaka. Wyrównującą bramkę rzucił z koła Jakub Kasperczak i było po 21. Kolejne trzy bramki zdobył dla MKS-u Damian Komisarek i wydawało się, że jest po meczu. Zawodnicy gości wprawdzie rzucili ostatnie dwie bramki w meczu, ale czasu na więcej im nie starczyło.

Ostatecznie MKS Poznań pokonał Tęczę Kościan 25:24 i zainkasował dwa cenne punkty. Najwięcej bramek dla miejscowych zdobył Tomasz Łączkowiak. Zawodnikiem meczu został natomiast Piotr Stelmasik z Tęczy, który w całym meczu siedem razy pokonał bramkarzy gospodarzy.

Poznańscy szczypiorniści zostali samodzielnym liderem rozgrywek, bowiem Olimp Grodków w tej kolejce pauzował. W kolejnym meczu podopieczni Domana Leitgebera zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Oleśnica.

MKS Poznań – MKS Tęcza Kościan 25:24 (16:11)

MKS Poznań: Kopczyński, Badowski, Sobota- Łączkowiak 5, Niedzielak 4, Komisarek 3, Pochopień 3, M. Kasperczak 3, J. Kasperczak 2, Leder 2, Szczukocki 1, Przedpełski 1, Cegła 1, Perri, Janur, Jarosz

MKS Tęcza Kościan: Ratajczak, Długosz, A. Noskowiak- Skrzypczak, Graf 6, Giemza 4, Stelmasik 7, Bąkowski 4, Noskowiak W., Zawartowski, Florkowski, Nowak 3, Wujec, Linkowski,

źródło: mks.poznan.pl