Puchar Polski: Start Elbląg i Ruch Chorzów w ćwierćfinale (wyniki)

W środę poznaliśmy ostatnie dwa zespoły, które wystąpią w ćwierćfinale Pucharu Polski. Awans wywalczyły Start Elbląg i Ruch Chorzów.

Sławomir Bromboszcz

Niezwykle interesująco zapowiadał się pojedynek Startu Elbląg z Pogonią Balticą Szczecin. Nieoczekiwanie tylko pierwsze 20 minut było wyrównane 12:12. Później na parkiecie niepodzielnie rządził już zespół Jerzego Cieplińskiego, który do szatni zszedł prowadząc 21:15. Po zmianie stron elblążanki utrzymywały wysokie prowadzenie. Emocji w tym meczu już nie było, Start zwyciężył 38:31 i awansował do ćwierćfinału.

Zdecydowanie bardziej zacięte spotkanie stoczyły piłkarki ręczne w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie miejscowa Piotrcovia gościła Ruch Chorzów. Gra cały czas toczyła się "na styku". W pierwszej połowie na dwie bramki zdołały "odskoczyć" piotrkowianki, jednak Ruch szybko zniwelował straty. W drugiej połowie najpierw chorzowianki posiadały inicjatywę, wypracowując trzybramkowe prowadzenie. W końcówce to jednak Piotrcovia posiadała bramkę przewagi. Ostatnie słowo należało do Ruchu, który zwyciężył 30:29.

W niedzielę i poniedziałek odbyły się dwa spotkania w ramach 1/8 finału. Szczypiornistki SPR-u Lublin wyeliminowały Aussie Sambora Tczew, natomiast KPR Jelenia Góra pewnie ograł Olimpię Beskid Nowy Sącz.

Wolny los: KSS Kielce, Vistal Łączpol Gdynia, KGHM Metraco Zagłębie Lubin i KU AZS Politechnika Koszalińska

Losowanie rozgrywek ćwierćfinałowych odbędzie się 13 grudnia (czwartek) o godz. 12:00 w siedzibie ZPRP. Spotkania tej fazy zaplanowano na 9 i 16 stycznia.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 38:31 (21:15)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 29:30 (14:14)