Bundesliga: Flensburg zniszczył THW Kiel! 18 bramek Polaków

Szczypiorniści z Bundesligi rozegrali ostatnią kolejkę w 2012 roku. W szlagierowym pojedynku, SG Flensburg-Handewitt przed własną publicznością rozbił obrońcę tytułu, THW Kiel 35:29 (19:14).

Paweł Nowakowski

SG Flensburg-Handewitt pojedynek z THW Kiel zaczął od mocnego uderzenia, po sześci minutach rywalizacji prowadząc 4:1. Wicemistrzowie Niemiec byli niezwykle skuteczni w ofensywie i po niespełna kwadransie mieli już cztery bramki przewagi - 8:4. Mocno zdenerwowany Alfred Gislason natychmiast poprosił o czas.

Widząc słabą grę swojej drużyny islandzki szkoleniowiec z parkietu ściągnął samego Filipa Jichę lecz i to nie na wiele się zdało. Wikingowie z minuty na minutę powiększali prowadzenie, które w 25 minucie wynosiło aż 8 bramek! - 17:9. W ostatnich sekundach pierwszej partii przyjezdni nieco zniwelowali straty.

Drugą odsłonę ponownie z impetem zaczął Flensburg - 21:14 (32'). THW Kiel zdołało dojść rywala jedynie na pięć bramek - na więcej tego dnia mistrzów Niemiec nie było stać. W ataku prym wiedli Anders Eggert i Holger Glandorf, a fenomenalne zawody w bramce Wikingów rozgrywał Mattias Andersson. W 55 minucie na tablicy wyników było 33:26 dla Flensburga i jasne stało się komu przypadnie zwycięstwo w Derbach Północy. Ostatecznie podopieczni Ljubomira Vranjesa triumfowali w wielkim stylu 35:29 i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli Bundesligi. Dla THW Kiel to druga porażka w sezonie.

Okazałe zwycięstwa odniosły drużyny z Magdeburga i Berlina. Gladiatorzy z Bartoszem Jureckim w składzie rozbili TUSEM Essen, z kolei berlińskie Lisy Bartłomieja Jaszki rozgromiły beniaminka z Neuhausen. Obaj polscy szczypiorniści zdobyli po cztery bramki. Tomasz Tłuczyński z siedmioma trafieniami był niekwestionowanym liderem TuS N-Lübbecke lecz podopieczni Gennadija Chalepo nie sprostali Hannoverowi. Dwie bramki dla Lubeki dorzucił Paweł Niewrzawa.

Szczęśliwe zwycięstwo odniósł HSV Hamburg. Drużynie Marcina Lijewskiego (1 bramka) szło jak po grudzie w wyjazdowym pojedynku z TV Grosswallstadt. Zwycięstwo hamburczykom rzutem na taśmę zapewnił skrzydłowy Hans Lindberg, który w całym meczu zdobył 10 bramek.

Rozgrywki Bundesligi wznowione zostaną dopiero 6 lutego bowiem za nieco ponad dwa tygodnie wszyscy fani handballu będą przeżywać emocje związane z MŚ w Hiszpanii (11-27.01).

Wyniki 19. kolejki DKB Handball Bundesligi

HSG Wetzlar - HBW Balingen-Weilstetten 29:32 (14:19)
Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Adnan Harmandić 5, Kevin Schmidt, Daniel Valo, Tobias Reichmann - wszyscy po 4; dla Balingen - Kai Häfner 6, Florian Billek, Manuel Liniger, Christoph Theuerkauf - wszyscy po 5.

Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen 27:22 (14:11)
Najwięcej bramek: dla RNL - Andy Schmid 6, Bjarte Myrhol, Stefan Sigurmannsson - obaj po 5; dla Melsungen - Savas Karipidis, Michael Allendorf - obaj po 5.

Füchse Berlin - TV 1893 Neuhausen 36:25 (21:15)
Najwięcej bramek: dla Fuchse - Johannes Sellin 8, Ivan Nincević 7, Bartłomiej Jaszka 4; dla Neuhausen - Marcel Schiller 6, Nicolai Theilinger, Andreas Schröder - obaj po 5.

SC Magdeburg - TUSEM Essen 35:25 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 10, Andreas Rojewski, Yves Grafenhorst - obaj po 5, Bartosz Jurecki 4; dla Essen - Fabian Bohm, Niclas Pieczkowski, David Breuer, Lasse Seidel - wszyscy po 4.

TV Grosswallstadt - HSV Hamburg 30:31 (17:16)
Najwięcej bramek: dla Grosswallstadt - Maximilian Holst 10, Chen Pomeranz 8; dla HSV - Hans Lindberg 10, Domagoj Duvnjak 6, Marcin Lijewski 1.

VfL Gummersbach - GWD Minden 25:25 (11:9)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Barna Putics, Adrian Pfahl - obaj po 6; dla Minden - Aljoscha Schmidt 8, Nenad Bilbija, Aleksandar Svitlica - obaj po 5.

TSV Hannover-Burgdorf - TuS N-Lübbecke 37:31 (17:14)
Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Torge Johannsen 8, Mait Patrail, Lars Lehnhoff - obaj po 6; dla Lubeki - Tomasz Tłuczyński 7 ,Daniel Svensson, Arne Niemeyer, Jens Schöngarth, Tim Remer - wszyscy po 4.  Paweł Niewrzawa 2.

SG Flensburg-Handewitt - THW Kiel 35:29 (19:14)
Najwięcej bramek: dla Flensburga - Holger Glandorf 9, Anders Eggert 8; Thomas Mogensen 7; dla THW Kiel - Filip Jicha 9, Momir Ilić 5, Christian Sprenger 4.

TBV Lemgo - Frisch Auf! Göppingen 25:22 (13:15) Najwięcej bramek: dla Lemgo - Jens Bechtloff 8, Rolf Hermann 5; dla Goppingen - Mitar Markez, Michael Haaß - obaj po 5.