1/4 finału Puchar Polski kobiet: Ruch rozbił KSS (wyniki)

KPR Ruch Chorzów, Vistal Łączpol Gdynia, KGHM Zagłębie Lubin i SPR Lublin wygrały pierwsze spotkania 1/4 finału Pucharu Polski kobiet. Rewanże rozegrane zostaną za tydzień.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Pierwsze środowe spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski rozegrane zostało w Chorzowie. Zawodzące w rozgrywkach ligowych "Niebieskie" dość niespodziewanie jednak gładko rozprawiły się z odkryciem sezonu 2012/13, KSS Kielce. Szczypiornistki z Górnego Śląska już w 21. minucie wygrywały 12:4 i do końcowego gwizdka nie oddały wysokiego prowadzenia. Liderkami Ruchu były Agnieszka Pieniowska i Jovana Jovović (obie po 7 bramek).

Dziewięć bramek zaliczki - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - KSS KielceW Jeleniej Górze zdecydowany krok w stronę turnieju Final Four wykonały natomiast szczypiornistki Vistalu Łączpol Gdynia. Mistrzynie Polski losy rywalizacji rozstrzygnęły w drugiej połowie, którą wygrały różnicą ośmiu bramek. - Dałam szansę gry zawodniczkom rezerwowym, co odbiło się na końcowym wyniku - mówiła po końcowym gwizdku trenerka KPR-u Małgorzata Jędrzejczak. Oszczędzanie najlepszych piłkarek skończyło się porażką 27:37.

Sroga lekcja dla młodzieży - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol GdyniaO krok od półfinału Pucharu Polski są także liderujące tabeli PGNiG Superligi szczypiornistki SPR-u Lublin. Podopieczne Edwarda Jankowskiego po piętnastu minutach meczu z AZS Politechniką Koszalińską wygrywały już 12:7, jednak prze przerwą prawie całkiem roztrwoniły wysoką przewagę. W końcówce meczu lublinianki wygraną przypieczętował duet Dorota Małek - Alina Wojtas (21 bramek łącznie). Akademiczkom nie pomógł kapitalny występ Tatiany Bilenii (14 trafień).

Kanonada bez obrony - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - SPR LublinFormalnością wydaje się natomiast rewanżowe spotkanie pomiędzy KGHM Metraco Zagłębiem Lubin a Startem Elbląg. "Miedziowe" nie pozostawiły elblążankom złudzeń, wygrywając na własnym parkiecie aż 36:22. Co prawda w 16. minucie podopieczne Bożena Karkut prowadziły raptem trzema bramkami (10:7), ale wraz z każdą kolejną akcją pomiędzy obie ekipami zarysowywała się coraz większa różnica klas. W 33. minucie Zagłębie wygrywało już 22:13 i do końcowego gwizdka powiększyło swą przewagę o kolejnych pięć trafień.

Start zdeklasowany - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - EKS Start ElblągRewanżowe spotkania rozegrane zostaną 14 stycznia (w Lublinie) oraz 16 stycznia (pozostałe trzy mecze). Zwycięzcy spotkają się w turnieju Final Four.

1/4 finału Pucharu Polski:

KPR Ruch Chorzów - KSS Kielce 33:24 (15:11)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Agnieszka Pieniowska i Jovana Jovovic po 7, dla KSS - Honorata Syncerz i Kinga Lalewicz po 5.
Rewanż: 16.01.2013, godz. 16:30

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 27:37 (16:18)
Najwięcej bramek: dla KPR - Emilia Galińska 6, Anna Mączka 4, dla Vistalu - Patrycja Kulwińska 6 oraz Ewa Andrzejewska, Ana Petrinja, Katarzyna Duran, Maria Mateescu po 5.
Rewanż: 16.01.2013, godz. 18:00

AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 32:39 (18:20)
Najwięcej bramek: dla KU AZS - Tatiana Bilenia 14, Sylwia Matuszczyk 5, dla SPR - Dorota Małek 12, Alina Wojtas 9.
Rewanż: 14.01.2013, godz. 17:30

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 36:22 (16:11)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Kaja Załęczna 5, Kinga Byzdra 5, Anna Pałgan 5; dla Startu - Aleksandra Jędrzejczyk 8, Monika Aleksandrowicz 3, Agnieszka Wolska 3.