Media o meczu z Arabią Saudyjską: Tak miało być! Sroga lekcja Saudyjczyków

Polska pokonała Arabię Saudyjską 28:14 (14:6) w swoim drugim występie na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Co na temat występu biało-czerwonych piszą polskie media?

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Przegląd Sportowy: Tak miało być! Arabia Saudyjska rozbita
Polacy odnieśli planowe zwycięstwo z Arabią Saudyjską 28:14 (14:6), ale martwią kontuzje Mariusza Jurkiewicza i Adama Wiśniewskiego. Gdyby biało-czerwoni stracili wczoraj o jednego gola mniej, pobiliby swój rekord skutecznej obrony w XXI wieku. Ostatnio tylko 14 goli stracili w styczniu 2005 roku w meczu eliminacji ME z Azerbejdżanem.

Dziennik: Polscy szczypiorniści dali Saudyjczykom srogą lekcję
Po zwycięstwie 24:22 z Białorusią w pierwszym meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej w drugim spotkaniu nasz zespół grał z dość egzotycznym przeciwnikiem - Arabia Saudyjską. Biało-czerwoni nie potraktowali przeciwników ulgowo i rozbili ich 28:14.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas --->>>

Dziennik Wschodni: Polska - Arabia Saudyjska 28:14 w drugim meczu MŚ
Piłkarze ręczni reprezentacji Polski zrobili, co do nich należało i w poniedziałek, w swoim drugim meczu mistrzostw świata pokonali wysoko Arabię Saudyjską 28:14. Do przerwy "biało-czerwoni" prowadzili 14:6. Rywale wiele razy nie mogli znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Sławomira Szmala. Nasz bramkarz obronił chociażby dwa rzuty karne. Po przerwie trwała dominacja drużyny Michaela Bieglera i Polacy cały czas powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na 14 bramkach przewagi.

Super Express: Gładka wygrana biało-czerwonych
Polscy szczypiorniści pokonali reprezentację Arabii Saudyjskiej 28:14 w swoim drugim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Hiszpanii. Biało-czerwoni byli zdecydowanymi faworytami poniedziałkowej potyczki i ze swojej roli wywiązali się wzorowo.

Gazeta Wyborcza: Polacy rozgromili Arabię Saudyjską
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozgromiła Arabię Saudyjską 28:14 w drugim meczu MŚ w piłce ręcznej grupy C. To drugie zwycięstwo naszych szczypiornistów. W pierwszym meczu pokonali Białoruś 24:22. Kolejny mecz już we wtorek ze Słowenią o 20:15.