Serbskie media: Orzechowski załatwił Stanicia

"Polacy zszokowali Orły", "Orzechowski załatwił Stanicia" - piszą serbskie media po porażce 24:25 z reprezentacją Polski poniesionej na MŚ w Hiszpanii.

Paweł Nowakowski

"Polacy zszokowali Orły" - tak brzmi tytuł na portalu sportske.net. "Serbski zespół poniósł pierwszą porażkę na mistrzostwach świata w Hiszpanii. W czwartym meczu grupy C Polacy wygrali dosłownie w ostatniej chwili, mimo że nasz zespół prowadził przez prawie 50 minut. Byliśmy lepsi od początku meczu, zyskując przewagę sprawiliśmy, że Polacy musieli stale gonić. Po dwudziestu minutach było już 12:7, lecz końcówka pierwszej połowy należała do Polaków, którzy zmniejszyli straty do dwóch bramek. Piętnaście sekund przed końcem Szmal świetnie obronił rzut Ilicia, Orzechowski dosłownie w ostatniej sekundzie zdobył zwycięską bramkę" - czytamy dalej.

"Orzechowski załatwił Stanicia i zafundował nam pierwszą porażkę" - donosi Kurir. Dziennikarze na wstępie pocieszają, informując, że dwubramkowe zwycięstwo Serbów ze Słowenią zapewni wicemistrzom Europy pierwsze miejsce w grupie C. O samym meczu nie piszą zbyt wiele, wymieniając jedynie najlepszych strzelców obu drużyn oraz podkreślając świetną dyspozycję Darko Stanicia, który z 18 udanymi interwencjami został wybrany MVP spotkania.

Media o meczu Polska - Serbia: Polacy znów wielcy! Zemsta za Alicante
Zobacz zwycięską bramkę Orzechowskiego! (wideo)