Powtórka z pucharu - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia

Szczypiornistki Vistalu Łączpol Gdynia pokonały KPR Jelenia Góra w wyjazdowym meczu 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Jensa Steffensena zwyciężyły 36:32 (19:15).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Początek spotkania nie zwiastował jednak zwycięstwa aktualnych mistrzyń Polski. Gdynianki, które w obecnym sezonie już raz występowały w Jeleniej Górze (w Pucharze Polski, wygrana 37:27), rozpoczęły od kilku niezbyt udanych akcji, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Po bramce Anny Mączki KPR wygrywał w 5. minucie 3:2, a trafienie Joanny Załogi powiększyło przewagę podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak do dwóch bramek (5:3 - 7. min.).

Dobra gra jeleniogórzanek szybko uległa jednak diametralnej zmianie. W bramce Vistalu coraz częściej z piłką zderzała się Małgorzata Gapska, podopieczne Jensa Steffensena zdecydowanie zredukowały też liczbę błędów, dodatkowo bezlitośnie wykorzystując wszelkie potknięcia rywalek. Osiem bramek zdobytych przez gdynianki pod rząd ustawiło losy rywalizacji. W 14. minucie przyjezdne wygrywały 10:5, a w 22. minucie już 15:8.

Pomimo sporych strat gospodynie nie rezygnowały z walki o korzystny rezultat. Ambitna postawa zawodniczek KPR-u pozwoliła im jeszcze przed przerwą zmniejszyć dystans dzielący obie ekipy do czterech bramek (15:19), a tuż po wznowieniu gry do ledwie dwóch oczek (20:22 - 36. min.). Mistrzynie do końca spotkania utrzymywały już jednak bezpieczną i stabilną trzy lub czterobramkową przewagę, ostatecznie zwyciężając 36:32.

Na uznanie w szeregach gdyńskiego zespołu zasłużyły przede wszystkim Patrycja Kulwińska oraz Karolina Kalska (Sulżycka), które zanotowały na swym koncie po sześć bramek. Marny to jednak wynik przy kapitalnej dyspozycji Anny Mączki, która na listę strzelców wpisywała się aż jedenaście razy. Dobry mecz rozegrała też Małgorzata Buklarewicz (8 goli).

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 32:36 (15:19)

KPR: Kozłowska, Szalek - A. Mączka 11, Buklarewicz 8, Załoga 6, Fursewicz 3, Skalska 2, Galińska 1, Żakowska 1, Figiel, Skoczyńska, Wiertelak.

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 6, Kulwińska 6, Mateescu 6, Krnić 5, Andrzejewska 4, Koniuszaniec 4, Petrinja 2, Zych 2, Janiszewska 1, Białek, Kozłowska, Królikowska, Pawłowska.