Wyrównana pierwsza połowa - relacja z meczu NMC Powen Zabrze - Czuwaj Przemyśl

W spotkaniu 19. kolejki NMC Powen Zabrze zrewanżowało się Czuwajowi Przemyśl za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek, wygrywając 44:34. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy został Mariusz Jurasik.

Alicja Chrabańska

Początek spotkania był niezwykle zacięty. Skutecznością popisywał się zabrzański kołowy Łukasz Kandora. Mimo świetnej postawy obrotowego po siedmiu minutach i karnym Paweł Stołowskiego na tablicy widniał rezultat po 4. Po kwadransie podopiecznym Cezarego Winklera udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Do stanu 10:8 doprowadził wyegzekwowaniem rzutu karnego Patryk Kuchczyński. Przewaga lokalnej ekipy nie była zbyt wysoka, ale udawało się już utrzymać przez kilka kolejnych minut.

Waleczni przemyślanie doprowadzili do wyrównania dopiero na siedem minut przed przerwą. Remis po 13 ustalił Stołowski. Ostatnia ekipa z tabeli wraz ze zgłaszającymi coraz większe aspiracje zabrzanami walczyła jak równy z równym. Po pierwszej połowie zanosiło się na sensację, oba zespoły remisowały po 19.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się już absolutnie po myśli gości, którzy po dwóch minutach i trafieniu Piotra Papaja objęli prowadzenie 21:20. Zabrzanie nie pozwolili się rozpędzić przemyślanom i odrobili stratę następnie wypracowali jednobramkowe prowadzenie. Autorem trafienia na 22:21 był Mariusz Jurasik. W 37. minucie po udanej próbie Maciej Kubisztala po raz ostatni na tablicy widniał remis, tym razem po 25. Przełomowa była 38. minuta kiedy to gospodarze zdobyli trzy bramki przewagi (28:25). Dzięki kolejnym dwóm bramkom Jurasika zabrzanie prowadzili 31:27, co jak do tej pory było najwyższą ich przewagą.

W 44. minucie festiwal strzelecki rozpoczął Witalij Nat, zakończył sześć minut później niezawodny Jurasik, podbijając rezultat na 36:29. NMC Powen na dobre powróciło na dobre tory. W końcówce ekipie z Zabrza udało się jeszcze podwyższyć przewagę do dziesięciu bramek.

NMC Powen Zabrze - Czuwaj Przemyśl 44:34 (19:19)

NMC Powen Zabrze: Kicki, Kotliński – Niedośpiał 2, Lasoń, Jurasik 10, Stodtko 3, Garbacz 2, Kuchczyński 7, Adamczak, Bushkov 3, Kandora 8, Nat 8, Mogielnicki

Czuwaj Przemyśl: Sar, Jarosz – Szczepaniec, Nowak 4, Kroczek 3, Kostka 1, Stołowski 8, Sliwka 3, Oliferchuk 7, Misiewicz, Papaj 3, Kubisztal M. 3, Kubisztal D. 2.