KSS Kielce zdobył Chorzów (wyniki)

W sobotę szczypiornistki z PGNiG Superligi dokończyły 21. kolejkę spotkań. Kolejny krok w kierunku awansu do fazy play-off zrobiły piłkarki ręczne KSS Kielce, które pokonały Ruch Chorzów.

Sławomir Bromboszcz

Ruch Chorzów uległ w sobotę KSS-owi Kielce i stracił definitywnie szanse na awans do fazy play-off. Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Zenona Łakomego, które po kwadransie gry prowadziły 8:4. Później gra się wyrównała. W 48 minucie na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 16:16. W końcówce uwidoczniła się przewaga kielczanek, które w ostatnich minutach wypunktowały rywalki, zwyciężając 26:21.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz nie zdołała sprawić niespodzianki w spotkaniu z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Wicemistrzynie Polski w 20 minucie wypracowały trzybramkowe prowadzenie 10:7. Szczypiornistki z Nowego Sącza nie zamierzały jednak dawać za wygraną i w 40 minucie przegrywały już tylko bramką 17:18. Pomimo ambitnej postawy zawodniczki beniaminka spotkanie zakończyły porażką. Dwa punkty trafiły na konto Miedziowych, które wygrały 29:26.

Aussie Sambor Tczew nie sprostał SPR-owi Lublin. W pierwszej połowie beniaminek niespodziewanie dzielenie dotrzymywał kroku lubliniankom, przegrywając w 25 minucie różnicą tylko dwóch trafień 8:10. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga podopiecznych Edwarda Jankowskiego, które w 40 minucie prowadziły już 23:13. SPR Lublin zwyciężył 32:25 i przypieczętował 1. miejsce w rundzie zasadniczej.

Piotrcovia Piotrków Tryb. wciąż znajduje się w świetniej formie. Tym razem podopieczne Henryka Rozmiarka wydarły punkty KPR-owi Jelenia Góra. Spotkanie w Piotrkowie Tryb. było niezwykle wyrównane. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły różnicą bramki 13:12. Niemal do samego końca ważyły się losy tego pojedynku. Dopiero w końcówce Piotrcovia wypracowało trzybramkowe prowadzenie i wywalczyła kolejne cenne punkty.

Start Elbląg bliski był sprawienia niespodzianki i zapewnienia sobie udziału w fazie play-off. Szczypiornistki z Elbląga toczyły niezwykle zacięty pojedynek z Vistalem Łączpolem Gdynia. W 45 minucie podopieczne Justyny Steliny prowadził 18:16. Jeszcze 5 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 21:21. Ostatnie słowo należało jednak do mistrzyń Polski, które wydarły rywalkom zwycięstwo 24:22. Elblążanki tym samym straciły szanse na awans do fazy play-off.

KPR Ruch Chorzów - KSS Kielce 21:26 (10:9)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Kinga Grzyb 5, Monika Migała 4, dla KSS - Kamila Skrzyniarz 10, Marzena Paszowska 6.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin  26:29 (12:14)
Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskidu - Joanna Gadzina 6, Wiktoria Panusius 6, Agnieszka Podrygała 5, dla KGHM Metraco Zagłębie - Kinga Byzdra 8, Agnieszka Jochymek 5.

Aussie Sambor Tczew - SPR Lublin 25:32 (12:16)
Najwięcej bramek: dla Aussie - Justyna Belter i Justyna Domnik po 6, Urszula Lipska i Magdalena Krajewska po 3, dla SPR - Małgorzata Stasiak 7, Agnieszka Kocela 6, Alina Wojtas i Dorota Małek po 5.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Jelenia Góra 29:27 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 8, Anna Szafnicka 5, dla KPR - Joanna Załoga 10, Emilia Galińska i Małgorzata Buklarewicz po 6.

Start Elbląg - Vistal Łączpol Gdynia 22:24 (12:11) Najwięcej bramek: dla Startu - Agnieszka Wolska 5, Magdalena Białoszewska i Edyta Szymańska po 4, Aleksandra Jędrzejczyk i Marta Karwecka po 3, dla Vistalu - Patrycja Kulwińska 6, Ana Petrinja 5, Aleksandra Zych i Katarzyna Koniuszaniec po 3.