Karygodne zachowanie Torstena Jansena! Niemiec uderzył rywala, który stracił po tym przytomność (wideo)

Bestialskiego czynu dopuścił się były reprezentant Niemiec, niezwykle doświadczony Torsten Jansen. Niemiec uderzył Ivana Nincevicia, który stracił po tym przytomność. Zobacz nagranie z tego zdarzenia.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Do wydarzenia doszło w końcówce wtorkowego meczu 32. kolejki pomiędzy HSV Hamburg a Füchse Berlin. Na 37 sekund przed końcową syreną, gdy wynik był już rozstrzygnięty (HSV wygrywało wówczas 28:25), skrzydłowy gospodarzy Torsten Jansen zaatakował swojego vis a vis rywala z Berlina, Ivana Nincevicia. Chorwat jak rażony piorunem padł na parkiet, tracąc przytomność.

Całość przedstawia poniższy film udostępniony przez jednego z fanów:

Do reanimacji leżącego bezwładnie na parkiecie Chorwata natychmiast przystąpili klubowi lekarze. Nincević ocknął się po chwili, jednak z rozciętą skórą i podejrzeniem złamania kości policzka odwieziony został do hamburskiego szpitala. Po meczu menedżer Füchse Bob Hanning powiedział: - Ivan jest już przytomny i reaguje na wydarzenia wokół niego. To jest teraz najważniejsze.

Karygodne zachowanie Jansena jest kompletnie niezrozumiałe. Niemiec zaatakował rywala, nie uczestnicząc nawet w akcji swojego zespołu, z premedytacją uderzając go głową. Być może miało to być "rewanż" za wydarzenia wcześniejsze - Nincević niespełna minutę wcześniej teatralnie upadł na parkiet, wykluczając na dwie minuty kary jednego z graczy HSV. Skutki zachowania Niemca były jednak opłakane.

Bestialski atak Jansena nie przeszedł bez echa w handallowym świecie. Na popularnym serwisie Twitter grzmieli grający we Francji Petar Metlicić i Dragan Gajić:
(źródło: twitter.com) (źródło: twitter.com)
Metlicić napisał: "Torsten Jansen wstydź się! Miałeś szczęście, że mnie tam nie było!", Gajić zaś dodał: "To czerwona kartka na zawsze! Haniebne zachowanie". Niemiec otrzymał od prowadzących zawody sędziów czerwoną kartkę. Powinien jednak spodziewać się dużo surowszej kary i być może nawet długiego zawieszenia.

Bundesliga: HSV lepsze od Lisów, 8 bramek Jaszki, 4 Lijewskiego