Chrobry na łopatkach, Nielba blisko Superligi! (wynik)

W rozegranym w środę pierwszym spotkaniu barażowego pojedynku, którego stawką jest miejsce w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec pokonali przed własną publicznością Chrobrego Głogów.

Sławomir Bromboszcz

Zdecydowanym faworytem barażowej batalii był Chrobry Głogów. Już sam udział Nielby Wągrowiec w drugiej rundzie baraży i wyeliminowanie Wybrzeża Gdańsk było sporą niespodziankę. W środę podopieczni Pawła Nocha potwierdzili, że ogranie rywala z Pomorza nie było dziełem przypadku.

Spotkanie lepiej rozpoczęli szczypiorniści Chrobrego, którzy po 20 minutach gry prowadzili 10:6. Nic nie zapowiadało klęski zespołu Krzysztofa Przybylskiego. Tymczasem Nielba jeszcze przed przerwą zdołała odrobić straty i objąć prowadzenie 12:11. W drugiej części zawodów wągrowczanie powiększyli swoją przewagę i mecz zakończyli z zaliczką czterech bramek 26:22.

Wynik środowego spotkania oczywiście jeszcze nie przesądza losów barażowego pojedynku. Chrobrego w sobotnim rewanżu czeka jednak bardzo trudne zadanie.

Nielba Wągrowiec - SPR Chrobry Głogów 26:22 (12:11)
Najwięcej bramek: Nielba - Świerad 6, Tórz 6,Tarcijonas 5; Chrobry - Gujski 6, Mochocki 4.