Turniej w Kwidzynie: Pewna wygrana Nafciarzy - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin

Orlen Wisła Płock odniosła trzecie zwycięstwo w Kwidzynie. Tym razem pokonała Gaz-System Pogoń Szczecin 34:24. Bardzo skuteczni byli wracający do Polski Marcin Lijewski i Mariusz Jurkiewicz.

Michał Gałęzewski

Szczypiorniści z Płocka w piątek nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem dwóch pierwszoligowców - Nielby Wągrowiec oraz Wybrzeża Gdańsk. Szczecinianie natomiast po wygranej z Wybrzeżem, wyraźnie przegrali z MMTS-em Kwidzyn. W sobotni poranek rozgromili natomiast Nielbę 30:12.

Pojedynek dwóch zespołów z PGNiG Superligi zaczął się całkiem dobrze dla szczypiornistów ze stolicy województwa zachodniopomorskiego i po tym jak Bartosz Konitz pokonał w szóstej minucie Marina Sego, prowadzili 4:3. Podopieczni Rafała Białego mieli przewagę jeszcze w czternastej minucie, ale od tego momentu na boisku niepodzielnie panował zespół wicemistrza Polski, który przerwy stracił zaledwie trzy bramki, zdobywając dziesięć. Ostatecznie po celnym rzucie Bostjana Kavasa wygrali pierwszą część gry 17:11.

Od początku drugiej połowy Nafciarze wciąż grali koncertowo. Trzy bramki z rzędu zdobył Kamil Syprzak, kolejną dorzucił Mariusz Jurkiewicz i na tablicy wyników widniał już rezultat 21:12. Do końca meczu żaden z zespołów nie zdołał zmienić obrazu gry. W ataku brylowali głównie Marcin Lijewski z Wisły oraz Paweł Krupa i Siarhei Shylovich z Pogoni. Ostatecznie Nafciarze wygrali 34:24 i ostatni mecz zagrają z MMTS-em Kwidzyn. Gaz-System Pogoń z dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami zakończył już rywalizację.

Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 34:24 (17:11)

Orlen Wisła: Sego, Wichary, Morawski - Lijewski 6, Syprzak 6, Ghionea 5, Jurkiewicz 5, Nenadić 3, Wiśniewski 2, Toromanović 2 (2 min), Nikcević 2, Elkemović 1, Piechowski 1, Kavas 1 oraz Kwiatkowski, Góralski.

Gaz-System Pogoń: Matkowski, Andreev - Shylovich 8, Konitz 4, Krupa 4, Bruna 2, Jedziniak 2, Zydroń 2, Walczak 2 oraz Wardziński, Smuniewski, Zaremba (2 min).

Kary: Orlen Wisła - 2 min, Gaz-System Pogoń - 2 min.