Sparingowo: Dwa wysokie zwycięstwa Tauron Stali nad Czuwajem

Tauron Stal Mielec dwukrotnie rozbiła AZS Czuwaj Przemyśl w środowych grach sparingowych. Podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali spadkowicza z PGNiG Superligi aż 39:17 i 41:22.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

- Pierwszy mecz z Tatranem nam nie wyszedł, w drugim była już pełna mobilizacja. Dlatego w środę z Czuwajem oczekuję gry na równym poziomie - mówił przed środowymi sparingami z przemyskim zespołem trener Tauron Stali, Ryszard Skutnik. Jego podopieczni od pierwszych minut przedpołudniowego sprawdzianu grali bardzo dobrze i już na początku narzucili rywalowi swój styl gry.

AZS Czuwaj przyjechał do Mielca jedynie w trzynastoosobowym składzie, z czego zaledwie dziesięciu graczy mogło występować w polu. Ograniczony skład odbił się na grze drużyny Przemysława  Korobczaka, która do przerwy pierwszego sparingu przegrywała już 10:17. Po zmianie stron Stal całkowicie zdominowała rywali, drugą część sparingu wygrywając aż 22:7 (w całym meczu 39:17).

Co ciekawe mielczanie przystąpili do meczu bez lekko kontuzjowanego Marka Szpery. Rozgrywający Stali w poniedziałkowych grach z Tatranem Prešov doznał drobnego urazu dłoni i trener Skutnik postanowił go oszczędzać w środowych spotkaniach.

W drugim sparingu Czeczeńcy tryumfowali 41:22, choć do przerwy wygrywali wyłącznie 14:12. Czuwaj zaskoczył ekipę Skutnika szybką i nader skuteczną grą, mielczanie zaś zdobywali bramki głównie z karnych. Po zmianie stron gospodarze odskoczyli na kilka bramek przewagi i systematycznie powiększali przewagę. Świetne zawody zagrał Grzegorz Sobut (12 bramek) i Paweł Wilk (7 trafień), w Czuwaj natomiast z niezłej strony pokazał się Paweł Stołowski (8 goli).

Mielczanie kolejne gry sparingowe rozegrają w piątek. Ich rywalem będzie Tatran Prešov.

Tauron Stal Mielec - AZS Czuwaj Przemyśl 39:17 (17:10)
Tauron Stal Mielec - AZS Czuwaj Przemyśl 41:22 (14:12)