Emocje do ostatniej sekundy - relacja z meczu Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin

Sądeczanki sprawiły kolejną niespodziankę po wygranej w Koszaline. Olimpia-Beskid po pełnym emocji meczu pokonała faworyzowaną Pogoń jedną bramką, choć losy potyczki ważyły się do samego końca.

Krzysztof Niedzielan

Podopieczne Lucyny Zygmunt otworzyły wynik po ładnej kontrze i rajdzie Joanny Gadziny, ale potem do głosu doszły przyjezdne i po rzucie Małgorzaty Stasiak prowadziły już 4:1. Świetnie spisywała się w tym fragmencie meczu bramkarka Adrianna Płaczek, która obroniła 4 kolejne rzuty sądeczanek.

Po przerwie na żądanie Olimpia-Beskid Nowy Sącz wzięła się za odrabianie strat. Rzuty Agnieszki Leśniak, Olgi Figiel i Joanny Gadziny pozwoliły doprowadzić do stanu 5:5. Od tego momentu na sądeckim parkiecie toczyła się wyrównana walka, a w końcówce obie drużyny popełniły sporo niewymuszonych błędów. Te nieco lepiej wykorzystały gospodynie i na przerwę schodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Pierwsze minuty drugiej części miały podobny przebieg, jak większość pierwszej, czyli wyrównany. Potem Olimpia-Beskid przejęła inicjatywę i kilkukrotnie udało się tej drużynie objąć trzypunktowe prowadzenie. Tak było choćby w 44. minucie, gdy rzut Kamili Szczeciny dał wynik 20:17. Dwa karne Agaty Cebuli i trafienie Stefki Agovej pozwoliło podopiecznym Adriana Struzika wyrównać na 12 minut przed końcową syreną. 120 sekund później było jeszcze po 22, ale trzy kolejne punkty padły łupem nowosądeczanek.

Wynik 25:22 w 55. minucie dawał spore nadzieje na sukces, ale na ostatniej prostej meczu 3. kolejki PGNiG Superligi działo się bardzo dużo. Efektowny lob Martyny Huczko i trafienie Małgorzaty Stasiak pozwoliły zbliżyć się Pogoni na jedno oczko. Olimpia wygrała, bo zdołała rzucić jeszcze dwie bramki autorstwa Joanny Gadziny i Kamili Szczeciny. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził już gol z karnego bezbłędnej w tym aspekcie Agaty Cebuli.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz  - Pogoń Baltica Szczecin  13:12 (27:26)

Olimpia-Beskid: Wawrzynkowska, Szczurek, Sach - Gadzina 6, Płachta 5, Figiel 4, Maślanka 4 (3/3), Olszowa 3, Szczecina 3, Leśniak 1 (1/2), Masna 1, Rączka