Globus zdobyty, przerwana passa Olimpii - podsumowanie 4. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Za nami 4. kolejka PGNiG Superligi Kobiet. W najciekawszym spotkaniu broniący tytułu MKS Lublin przegrał we własnej hali z Vistalem Gdynia.

Już tylko Zagłębie i Vistal bez porażki

Czwarta seria spotkań dostarczyła wielu emocji fanom kobiecego szczypiorniaka. W hicie kolejki MKS Lublin przegrał we własnej hali z jednym największych konkurentów do medali, Vistalem Gdynia. Dobrą passę przerwała też Olimpia Nowy Sącz, która tym razem nie sprawiła niespodzianki w Jeleniej Górze. Łatwe wygrane zanotowały SPR Pogoń Baltica Szczecin, która rozbiła olkuskiego beniaminka, a także KGHM Metraco Zagłębie Lubin, nie dając szans Piotrcovii Piotrków Tryb. Ciekawe widowisko zobaczyli kibice w Koszalinie, gdzie Firmus Politechnika musiała odrabiać straty po pierwszej połowie meczu z Ruchem Chorzów, ale ostatecznie to Akademiczki dopisały na swoje konto dwa punkty.

Mecz kolejki: MKS Lublin - Vistal Gdynia

Niewątpliwie mecz okrzyknięty hitem 4. kolejki nie zawiódł oczekiwań, a w dodatku zakończył się "małą" niespodzianką. Mimo, że umiarkowanymi faworytkami do zwycięstwa były mistrzynie Polski, to dwa punkty pojechały do Trójmiasta. Emocji na parkiecie nie brakowało aż do samego końca.

Najlepsza bramkarka: Małgorzata Gapska

Bramkarka Vistalu Gdynia była jedną z głównych autorek zwycięstwa swojego zespołu w Lublinie. Jej doskonałe interwencje pomogły przyjezdnym przetrwać najtrudniejsze momenty, a także utrzymywać skromną przewagę nad rywalkami. Kluczowe znaczenie miała też obrona rzutu karnego wykonywanego przez Kamila Skrzyniarz w samej końcówce meczu.

W hicie kolejki Vistal Gdynia pokonał MKS Lublin

Przerwana passa: Olimpia Nowy Sącz

Wielu obserwatorów zastanawiało się jak szczypiornistki Olimpii Nowy Sącz, o której zrobiło się w ostatnim czasie dość głośno, poradzą sobie w Jeleniej Górze. Nie było jednak trzeciego z rzędu zwycięstwa Góralek. Najwidoczniej gospodynie wyciągnęły wnioski z pojedynków Olimpii z Firmus Politechniką Koszalińską i Pogonią Baltica Szczecin i udało im się zatrzymać Joannę Gadzinę i jej koleżanki. Pojedynek był jednak bardzo wyrównany i dopiero w końcówce KPR przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.   Najgorsza defensywa: SPR Olkusz

Czarną serię wciąż kontynuują szczypiornistki SPR-u Olkusz. Beniaminek od pierwszej kolejki mierzy się wprawdzie z ligową czołówką, ale z drugiej strony różnica poziomów jest nadto widoczna. Olkuszanki straciły już łącznie 128 bramek, z czego aż 41 w pojedynku z Pogonią Baltica Szczecin. Najgorsza w ich wykonaniu była druga połowa, zakończona wynikiem 6:24. - Nic nie zapowiadało takiej porażki. Niestety różnica między pierwszą ligą, w której SPR spędził 3 lata a Superligą i zespołem, który będzie prawdopodobnie walczył o wysokie miejsca, jest duża - przyznał trener SPR-u.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas. Typer kolejki: Henryk Rozmiarek

Typowaniem wyników 4. kolejki dla portalu SportoweFakty.pl zajmował się tym razem opiekun Piotrcovii Piotrków Tryb., Henryk Rozmiarek. Z czterech spotkań (mecz KPR Jelenia Góra - Olimpia Nowy Sącz rozegrano awansem), trafnie wskazał on zwycięzców w dwóch przypadkach (Firmus Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów i Pogoń Baltica Szczecin - SPR Olkusz). Trener nie pokusił się o prognozę co do własnej drużyny, choć przyznał, że szanse Piotrcovii w starciu z Zagłębiem są niewielkie, i nie przewidział zwycięstwa Vistalu Gdynia w Lublinie.

Najlepsze strzelczynie: Agata Wypych i Agata Cebula

W kategorii najlepszych strzelczyń kolejki pierwsze miejsce należy się ex aequo dwóm Agatom - Agacie Wypych z Piotrcovii Piotrków Tryb. i Agacie Cebuli z Pogoni Baltica Szczecin. Obie zawodniczki rzuciły tym razem po 10 bramek dla swoich zespołów. Przyznać jednak należy, że nie były to bramki o znaczeniu kluczowym, bo szczecinianki łatwo uporały się ze swoimi rywalkami, a piotrkowianki były wyraźnie gorsze od Miedziowych.

Cytat kolejki: - Szukanie jakiegokolwiek usprawiedliwienia mija się z celem. Koń jaki jest każdy widzi. Mecz jaki był też każdy widział: pierwsza połowa, po której można było schodzić z podniesionym czołem i druga, po której ze spuszczonymi głowami trzeba wejść do szatni, bo można przegrać, ale nie tak - powiedział trener SPR-u Olkusz Marek Płatek po porażce jego zespołu z Pogonią Baltica Szczecin.

Miedziowe podobnie jak Vistal wciąż pozostają niepokonane

Wyniki 4. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:27 (15:13) Najwięcej bramek: dla KPR - Lidia Żakowska 7, Beata Skalska 6, dla Olimpii-Beskid - Joanna Gadzina 7, Kamila Szczecina 5.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:28 (20:12) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Anna Pałgan 7, Klaudia Pielesz 6, Karolina Semeniuk 5, Joanna Obrusiewicz 5; dla Piotrcovii - Agata Wypych 10, Katarzyna Pasternak 7.

Firmus AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów 28:25 (12:14) Najwięcej bramek: dla AZS - Monika Odrowska 7, Marta Dąbrowska i Joanna Załoga po 5, dla Ruchu - Marlena Lesik 8, Zuzanna Ważna 6.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - SPR Olkusz 41:21 (17:15) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 10, Katarzyna Sabała 7, dla SPR - Natalia Wicik 5, Paulina Marszałek i Agata Basiak po 4.

MKS Lublin - Vistal Gdynia 22:25 (10:12) Najwięcej bramek: dla MKS-u - Alesia Mihdaliova 5, Alina Wojtas 4, Małgorzata Majerek, Dorota Małek i Małgorzata Rola po 3; dla Vistalu - Patrycja Kulwińska, Iwona Niedźwiedź, Jessica Da Silva Quintino po 5.

Start Elbląg: pauzował