LM: Hit w Skopje na remis, HSV i KIF wygrały na wyjazdach

Podziałem punktów zakończył się hit 3. kolejki Ligi Mistrzów między Vardarem Skopje a PSG. Ważne zwycięstwa odniosły zaś ekipy HSV Hamburg, SG Flensburga-Handewitt oraz KIF Kolding.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Niedzielne zwycięstwo w Aalborgu nie przyszło obrońcom trofeum zbyt łatwo. Hamburska drużyna, która w Danii zameldowała się w pełnym składzie, długo męczyła się z rywalami, zdecydowaną przewagę osiągając dopiero w drugiej części meczu. Wcześniej jednak stroną dyktującą warunki byli gracze AaB, i po dziesięciu minutach wygrywali 6:2. Wówczas jednak swój popis rozpoczął Marcus Cleverly i HSV systematycznie poczęło odrabiać straty.

Zespół Martina Schwalba jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania (14:14), a po zmianie stron zbudował dwubramkową przewagę, którą utrzymał do końcowego gwizdka. Dobre zawody rozgrywał tercet rozgrywających Pascal Hens - Domagoj Duvnjak - Zarko Marković, za sprawą którego w 51. minucie HSV wygrywało 22:20. Bohaterem hamburczyków został jednak Marcus Cleverly. Były bramkarz Vive Targów Kielce zanotował w całym meczu aż 18 skutecznych interwencji, co dało mu aż 43-procentową skuteczność. Dzięki wygranej HSV otrzymało pozycję lidera grupy.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Hamburczycy zważać muszą jednak na depczących im po piętach rywali z krajowego podwórka. Zawodnicy SG Flensburga-Handewitt pokonali w niedzielny wieczór RK Gorenje Velenje i również z kompletem punktów plasują się tuż za plecami HSV. Zespół Ljubomira Vranjesa do wygranej poprowadzili Anders Eggert i Holger Glandorf, a na pochwałę zasłużyli także Michael Knudsen i Steffen Weinhold. Młody Słoweńcom oddać należy jednak słowa uznania - solidnie przebudowana ekipa Gorenje pokazała we Flensburgu kawał dobrego szczypiorniaka i pomimo porażki pozostawiła po sobie dobre wrażenie.

Stawkę spotkań w grupie D uzupełnił pojedynek między HK Drott Halmstad a Naturhouse La Rioja. Skazywani na porażkę Szwedzi postawili się jednak zespołowi z Logrono i po bardzo zaciętym meczu podzielili się punktami. Dla obu drużyn były to pierwsze zdobycze w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Remisem zakończyło się również kreowane na miano hitu 3. kolejki starcie w stolicy Macedonii, gdzie Vardar Skopje mierzył się z Paris Saint-Germain.

Tym samym Macedończycy zdołali powtórzyć wyczyn z kolejki inaugurującej zmagania w LM, gdy na własnym parkiecie zremisowali z FC Barceloną. W niedzielny wieczór mistrzowie kraju przez dłuższy czas gonić musieli wynik, bowiem do przerwy przegrywali z paryżanami 9:12. Kapitalne zawody w ekipie przyjezdnych rozgrywał Mikkel Hansen, solidnie spisywali się ponadto Chorwaci Igor Vori oraz Marko Kopljar, dzięki czemu mistrzowie Francji bliscy byli zgarnięcia kompletu punktów. Vardar w końcówce zdołał jednak odrobić straty, a zdobyty punkt to w głównej mierze zasługa sprowadzonych do klubu w lecie Mikhaila Chipurina, Timura Dibirova i Alexa Dujszebajewa, którzy do spółki zdobyli 16 z 24 bramek całego zespołu.

Ważne dla losów gr. B starcie rozegrano ponadto w Dunkierce, gdzie miejscowa ekipa walczyła z KIF Kolding o pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej. Po zaciętym meczu górą byli jednak Duńczycy, którzy do rywalizacji przystąpili bez Kima Anderssona. Pomimo gry bez swego szwedzkiego gwiazdora, KIF już w pierwszej połowie zbudowało solidną przewagę (12:7), którą spokojnie kontrolowało w drugiej części meczu. Francuzi ambitnie walczyli o zniwelowanie start, ale w ostatecznym rozrachunku zdołali odrobić zaledwie trzy z pięciu bramek. Kolding dzięki zwycięstwu wyprzedziło Orlen Wisłę. Obie ekipy zmierzą się jednak w przyszłym tygodniu w bezpośrednim meczu.

Grupa B:
Dunkerque HB - KIF Kolding 18:20 (7:12)
Najwięcej bramek: dla Dunkerque - Pierre Soudry 5, Guillaume Joly 4; dla KIF - Lars Bredekjaer Anderson 7, Albert Rocas 5.

Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 28:30 (17:16) Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły - Petar Nenadić 7, Valentin Ghionea 6, Adam Wiśniewski 5; dla Vive Targów - Julen Aginagalde 9, Krzysztof Lijewski, Manuel Strlek - po 5.

8 Celje Pivovarna Lasko 14 3 1 10 380:416 7

Grupa C: Vardar Skopje - Paris Saint-Germain 24:24 (9:12) Najwięcej bramek: dla Vardara - Mikhail Chipurin 6, Timur Dibirov, Alex Dujshebaev - po 5; dla PSG - Mikkel Hansen 7, Marko Kopljar, Igor Vori - po 4.

Grupa D:
AaB Aalborg Handbold - HSV Hamburg 26:28 (14:14)
Najwięcej bramek: dla Aalborga - Mads Mensah Larsen, Nicolai Nygaard Petersen, Morten Andreas Slundt - po 5; dla HSV - Pascal Hens 5, Domagoj Duvnjak, Hans Lindberg, Zarko Marković - po 4.

HK Drott Halmstad - Naturhouse La Rioja 35:35 (15:19)
Najwięcej bramek: dla Drott - Phillip Stenmalm 10, Magnus Persson 7, David Löfgren 5; dla Naturhouse - Angel Fernandez Perez 6, Rafael Da Costa Capote, Luis Felipe Jimenez Reina, Josep Masachs - po 5.

SG Flensburg-Handewitt - RK Gorenje Velenje 35:31 (16:13) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Anders Eggert 7, Holger Glandorf 6, Michael V. Knudsen, Steffen Weinhold - po 4; dla Gorenje - Mario Sostarić 9, Rok Golcar 8, Stas Skube 6.