Bundesliga: Lubbecke przegrało w Kiel, ale Niewrzawa rzucił 5 bramek!

Świetny mecz przeciwko THW Kiel rozegrał Paweł Niewrzawa! Co prawda TuS N-Lübbecke przegrało z mistrzami Niemiec 30:37 (16:22), ale 21-letni polski rozgrywający zdobył 5 bramek!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

- W ostatnim czasie dostałem więcej szans gry i od trzech meczów gram po około trzydzieści minut. Dzięki temu przyszedł większy luz i pewność siebie - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Niewrzawa tuż po meczu w Kilonii. Wypożyczony z Kielc do Lubeki rozgrywający był jedną z czołowych postaci Czerwono-czarnych w środowym meczu i swój występ zakończył z pięcioma trafieniami (5/6) oraz dwoma przechwytami (dwukrotnie złapał na wykroku Filipa Jichę!). Świetna gra 21-latka nie wystarczyła jednak, by TuS wywalczyło choćby jeden punkt w rywalizacji z utytułowanym rywalem.

Mecz od początku układał się po myśli popularnych Zebr, które już w 5. minucie odskoczyły na dwubramkowe prowadzenie (4:2). Ekipa z Lubeki starała się jeszcze niwelować starty i w 8. minucie przegrywała 4:5, ale pięć bramek straconych w ciągu dwóch minut rozstrzygnęło na dobrą sprawę losy rywalizacji. Po kwadransie zmagań THW Kiel prowadziło 11:6 i pewnie zmierzało po wygraną.

W drugiej połowie kilończycy utrzymywali wypracowana przed przerwą przewagę, od czasu do czasu odskakując na dystans ośmiu czy dziewięciu bramek (31:22 - 47. min.). Zebry ostatecznie tryumfowały 37:30, dzięki czemu awansowały na 2. miejsce w tabeli, wyprzedzając Füchse Berlin Bartłomieja Jaszki. TuS N-Lübbecke z Pawłem Niewrzawą jest dziesiąte.

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profilna Facebooku. Kliknij i polub nas!

Na fotel lidera rozgrywek powrócili natomiast szczypiorniści SG Flensburga-Handewitt. Ekipa Ljubomira Vranjesa utrzymuje wysoką formę i po wygranej nad HSV Hamburg i THW Kiel, w środę pewnie ograła plasujące się w strefie spadkowej HBW Balingen-Weilstetten różnicą ośmiu bramek (32:24). Wikingów do trzynastego tryumfu w sezonie poprowadzili będący w świetnej dyspozycji Steffen Weinhold oraz duet duńskich skrzydłowych - Anders Eggert - Lasse Svan Hansen (po 6 bramek).

W trzecim środowym meczu TSV Hannover-Burgdorf pokonał na wyjeździe VfL Gummersbach 25:21. Pozostałe mecze 16. kolejki DKB Handball Bundesligi rozegrane zostaną w nadchodzący weekend (od piątku do niedzieli).

27.11.2013 - środa:
THW Kiel - TuS N-Lübbecke 37:30 (22:16)
Najwięcej bramek: dla Kiel - Filip Jicha 8, Dominik Klein 6, Marko Vujin 5; dla Lübbecke - Ales Pajović 7, Frank Loke, Paweł Niewrzawa - 5.

HBW Balingen-Weilstetten - SG Flensburg-Handewitt 24:32 (13:16)
Najwięcej bramek: dla Balingen - Florian Billek, Martin Strobel - po 6, Roland Schlinger 4; dla Flensburga - Steffen Weinhold 7, Anders Eggert, Lasse Svan Hansen - po 6.

VfL Gummersbach - TSV Hannover-Burgdorf 21:25 (11:15)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Raul Santos 6, Fabian von Gruchalla 4; dla TSV - Juan Andreu Candau, Lars Lehnhoff, Runar Karason - po 5, Vasko Sevaljević 4.

Pozostałe mecze 16. kolejki: Bergischer HC - Füchse Berlin 25:36 (14:18) HSG Wetzlar - TV Emsdetten / 29.11.2013, godz. 19:45 ThSV Eisenach - SC Magdeburg / 30.11.2013, godz. 14:30 HSV Hamburg - TBV Lemgo / 30.11.2013, godz. 19:00 MT Melsungen - Rhein-Neckar Löwen / 01.12.2013, godz. 15:00 GWD Minden - Frisch Auf! Göppingen / 01.12.2013, godz. 17:15