MŚ 2013 - Grupa B: Trzy wyrównane mecze, Serbia pokonała Danię

Bardzo ciekawie wygląda rywalizacja w grupie B mistrzostw świata w Serbii. Wszystkie trzy środowe mecze były wyrównane, w najciekawszym Serbia pokonała Danię 23:22.

Michał Gałęzewski

Większość spotkań tegorocznych mistrzostw świata w Serbii jest do jednej bramki, a zespoły europejskie nie mają problemów z pokonaniem rywalek. Bardzo ciekawie jest w grupie B, gdzie w środę zespoły wygrywały odpowiednio różnicą czterech, dwóch i jednej bramki.

Na początek zmierzyły się ze sobą reprezentacje Brazylii i Japonii. Obecnie w bardzo dobrej sytuacji są Brazylijki, które we wtorek pokonały Serbię. Japonki w 44 minucie po bramce Shiori Kammachi przegrywały tylko 14:16, jednak później dobrą serię miały zawodniczki z Ameryki Południowej, które po celnym rzucie Fernandy Da Silvy prowadziły 23:16. Chociaż w ostatnich pięciu minutach Azjatki zdobyły cztery bramki z rzędu, ostatecznie Brazylia wygrała 24:20.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny, które do środy nie zdobyły jeszcze punktów. Początek spotkania należał do Algierek, jednak w ostatnich dziesięciu minutach piąty bieg wrzuciły Chinki, które po bramce Haixii Zhang wygrały pierwszą połowę 15:14. Druga część spotkania to gra bramka za bramkę. Co chwila rzuty na chińską bramkę oddawała Nabila Tizi, która tylko w drugiej połowie pięciokrotnie trafiała do siatki. Skuteczniejsza była jednak Shuhui Wang, zdobywczyni 13 bramek dla Chin. Ostatecznie Azjatki wygrały 27:25.

Hitem grupy był jednak pojedynek Serbii z Danią. Pierwsze minuty należały do Dunek, które zdobyły trzy pierwsze bramki. Do końca pierwszej połowy mecz był jednak bardziej wyrównany i ostatecznie po bramce Louise Kathariny Burgaard na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 12:12. Druga połowa przez długi czas układała się po myśli zawodniczek z Półwyspu Jutlandzkiego, jednak od 47 do 54 minuty pięć bramek z rzędu zdobyły gospodynie turnieju, które po bramce Sanji Damnjanovic prowadziły na sześć minut przed końcem 22:19. Do końca Dunki walczyły o odrobienie strat, jednak ostatecznie przegrały różnicą jednego trafienia.

Brazylia - Japonia 24:20 (12:8)
Najwięcej bramek: dla Brazylii - Alexandra Nascimento 5, Eduarda Amorim 4, Daniela Piedade 3; dla Japonii - Yuki Tanabe 4, Shio Fujii 4, Shiori Kammachi 3.

Algieria - Chiny 25:27 (14:15)
Najwięcej bramek: dla Algierii - Nabila Tizi 7, Amel Ait Ahmed 6, Nadia Bellakhdar 4, Nassima Dob 3, Rekia Ziadi 3; dla Chin - Shuhui Wang 13, Qian Chen 5, Jiaqin Zhao 2, Haixia Zhang 2.

Serbia - Dania 23:22 (12:12) Najwięcej bramek: dla Serbii - Andrea Lekic 6, Sanja Damnjanovic 5, Katarina Krpez 3, Jelena Zivkovic 3; dla Danii - Maria Fisker 4, Louise Katharina Burgaard 4, Kristina Kristiansen 3.

MŚ 2013: Grupa B