MŚ 2013 - Grupa B: Japonia w 1/8 finału

Piłkarki ręczne Japonii w pierwszym piątkowym spotkaniu grupy B pokonały Algierię i zapewniły sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

Sławomir Bromboszcz

Reprezentacja Algierii z zerowym dorobkiem punktowym zakończyła fazę grupową. W piątek szczypiornistki z Afryki musiały uznać wyższość Japonii. Piłkarki ręczne z Kraju Kwitnącej Wiśni od początku spotkania dyktowały warunki. Zawodniczki Japoniu szybko wypracowały kilkubramkowe prowadzenie i kontrolowały przebieg spotkania. Po pierwszej połowie Azjatki prowadziły 16:12. Po zmianie stron Japonki szybko powiększyły swoje prowadzenie do dziesięciu trafień. Taką tez różnicą bramkową zakończyło się spotkanie 32:23. Japonia awansowała do 1/8 finału.

Reprezentacja Serbii bardzo pewnie pokonała Chiny. Szczypiornistki z Azji tylko przez pierwsze 20 minut toczyły z gospodyniami mundialu wyrównaną walkę 10:8. W końcówce pierwszej połowy Serbki zdobyły aż dziewięć bramek, rozstrzygając praktycznie losy pojedynku 19:10. Druga połowa była już tylko formalnością. Serbki wysoko ograły Chinki i rozgrywki grupowe zakończyły na 2. miejscu.

Najlepszym zespołem w grupie B okazała się Brazylia, z którą biało-czerwone sparowały przed mistrzostwami świata. Rozegrane w Polsce spotkania posłużyły Canarinhos. W piątkowym meczu Brazylijki okazały się lepsze od Danii. Szczypiornistki z Ameryki fantastycznie rozpoczęły spotkanie, po kwadransie gry prowadziły 9:2. W bramce Brazylii świetnie spisywała się Barbara Arenhart, broniąca na poziomie 50 procent. Kapitalny początek Canarinhos przesadził o losach pojedynku. Dunki grając bramka za bramkę nie były w stanie zniwelować strat i doznały porażki 18:23.

Japonia  - Algieria 32:23 (16:12)
Najwięcej bramek: dla Japonii - Shio Fujii 6, Nozomi Hara 6, Mayuko Ishitate 5; dla Algierii - Nabila Tizi 8, Rekia Ziadi 6, Rima Khelil 5.

Serbia - Chiny 32:18 (19:10)
Najwięcej bramek: dla Serbii - Andrea Lekic 8, Jelena Popovic 6; dla Chin - Jiaqin Zhao 6.

Dania - Brazylia 18:23 (9:14) Najwięcej bramek: dla DAnii - Maria Fisker 5, Stine Jorgensen 4; dla Brazylii - Deonise Cavaleiro 7, Eduarda Amorim 4, Ana Rodrigues 4.

MŚ 2013: Grupa B