Polska przegrała z Hiszpanią spotkanie o awans do finału (relacja)

Polki w dwóch pierwszych spotkaniach pokazały, iż nawet w zmienionym składzie i pod opieką nowego selekcjonera potrafią walczyć.Nagrodą za wygrany mecz z Hiszpanią była możliwość udziału w finale tego turnieju, której Polki niestety nie wykorzystały przegrywając 22:27 (11:10). Pozostaje im ostatecznie walka o 3. miejsce z Austrią.

Kamila Ziobro

Pierwszy gol spotkania zdobyły Hiszpanki. Kolejne bramki wędrowały jednak na konto Polek. Pierwsze trafienie zaliczyła Dorota Malczewska w 8. minucie spotkania, następnie w 10. minucie po trafieniu Emilii Roguckiej wynik przedstawiał 6:3. Polki powoli zaczęły się rozgrywać i prezentowały wysoką klasę na parkiecie. Bardzo dobry mecz rozegrała bramkarka, kapitan reprezentacji Polski - Krystyna Wasiuk, która wielokrotnie wybroniła zespół z sytuacji sam na sam. W 14.minucie meczu po rzucie z karnego Kingi Polenz, która ewidentnie klasyfikuje się w tym turnieju jako najlepsza zawodniczka, Polska prowadziła już 7:3. Niestety Hiszpanki znalazły skuteczny sposób na zawodniczki z Polski i w 25. minucie po trafieniu Andrei Barno Hiszpania prowadziła 9:8. Na przerwę oba zespoły zeszły z wynikiem 11:10 dla Polski.

Drugą połowę meczu celnym rzutem otworzyła Hiszpanka Marta Mangue, która okazała się w tym spotkaniu najlepszą snajperką swojej drużyny, zdobywając łącznie 10 bramek. W 40. minucie wynik przedstawiał 17:15 dla Hiszpanii, 10 minut później było już 24:19, a drużyna Polski nie mogła znaleźć sposobu na biegającą po boisku Mangue i tym samym coraz bardziej powiększała się różnica bramkowa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 27:22 dla Hiszpanii.

Polska - Hiszpania 22:27 (11:10)

Polska: Kowalczyk, Wasiuk, Polezn 7, Rogucka 5, Niedźwiedź-Cecotka 3, Malczewska 2, Duda 1, Wojtas 1, Bałtromiuk 1, Kulwińska 1, Gunia, Duran, Obrusiewicz, Jacek, Dworaczek.
Kary: 7x2 min.