Punkty jadą do Olsztyna - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - Warmia Olsztyn

W meczu 15. kolejki I ligi szczypiorniści prowadzeni przez Rafała Walczaka przegrali przed własną publicznością różnicą siedmiu bramek.

Michał Halski

Spotkanie pomiędzy czwartą a trzynastą drużyną przez pierwsze dziesięć minut było bardzo wyrównane. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować sobie przewagi oraz nie zachwycała grą obronną a zawodnicy z łatwością dochodzili do sytuacji rzutowych. Dopiero około 12. minuty w grę Grunwaldu wkradła się nerwowość, zawodnicy popełnili kilka prostych błędów co pozwoliło gościom wyjść na prowadzenie 9:7. Jak się później okazało Warmia nie oddała tego prowadzenia do końca meczu.

Podopieczni Rafała Walczaka starali się dotrzymać kroku przeciwnikom ale często tracili piłkę lub oddawali niecelne rzuty. Widząc słabą grę w 20. minucie trener poprosił o czas. Wskazówki zmobilizowały zawodników, którzy rzucili się do odrabiania strat. Jednak mądrze grająca Warmia pozwoliła wojskowym dojść tylko na trzy bramki. Poznaniakom tego dnia ewidentnie brakowało bramkarza (słabo zaprezentowali się wszyscy trzej - Kulczyński, Pietrowski i Peda) oraz zawodników, którzy zatrzymywali by ataki blokami. Ostatecznie Warmia na przerwę schodziła z przewagą czterech bramek.

Druga połowa toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Karola Adamowicza. Zawodnicy kontrolowali wydarzenia na boisku i powiększali przewagę. Dużo pomogli im wojskowi, którzy nie radzili sobie w akcjach ofensywnych. A ataku szalał Aleksander Kryszeń najskuteczniejszy zawodnik tego wieczora. Na słowa pochwały w barwach Grunwaldu zasługuje tylko trójka zawodników. Są to Robert Fogler, Krzysztof Martyński i Arkadiusz Guraj. Gdyby nie oni przewaga przyjezdnych mogła by być o wiele większa. Wynik spotkania 37:30 ustalił Paweł Deptuła i to zawodnicy Warmii mogli cieszyć się z dwóch punktów.

WKS Grunwald Poznań - Warmia Olsztyn 30:37 (16:20)

Grunwald: Kulczyński, Pietrowski, Peda - Fogler 7/1, Martyński 7/2, Guraj 7, Nieradko 4, Przybylski 2, Wachowiak 1, Westwal 1, Meissner 1, Koligat, Dutkiewicz, Kurek.
Kary: 6 min.
Karne: 3/4.

Warmia: Kolędziński M., Gawryś - Kryszeń 13/6, Deptuła 6, Jankowski 5, Hegier 4, Królik 2, Sikorski 2, Droździk 2, Wojciechowski 1, Kopyciński 1, Kolędziński S. 1, Kempiński, Idzikowski, Wierzbicki.
Kary: 8 min.
Karne: 6/7.

Kary: Grunwald - 6 min. (Fogler, Guraj, Nieradko - po 2 min.);  Warmia - 8 min. (Wojciechowski - 4 min., Gawryś, Kempiński - po 2 min.).

Sędziowali: Demczuk - Rosik.