Spacerek z tarnowianami - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - SPR Tarnów

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica wygrali z SPR Tarnów 39:25 w meczu 18. kolejki I ligi. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego zdeklasował rywali.

Paweł Jantura

- Spodziewałem się trudniejszej przeprawy. SPR dobrze prezentował się w ostatnich spotkaniach. Tymczasem ograliśmy ich bardzo łatwo. Podstawą była nasza bardzo dobra gra w obronie. Dzięki niej mogliśmy wyprowadzać kontry - mówi trener Siódemki Miedzi Piotr Będzikowski.

Emocje w hali przy ul. Wierzyńskiego skończyły się bardzo szybko. Goście wygrywali tylko raz, po trafieniu Łukasza Szatki w 2 min. spotkania. W 8 min. było już już 4:1 dla Siódemki. W pierwszej połowie szaleli wręcz Kacper Adamski, Wojciech Czuwara i Tomasz Kozłowski.

Dzięki ich skuteczności Siódemka wypracowała przed przerwą ośmiobramkową przewagę. W drugiej połowie trener Piotr Będzikowski posadził ich na ławce rezerwowych. Zmiennicy pokazali jednak swoją wartość. Jan Czuwara dorzucił 6 bramek, a kolejny junior Michał Antosik dwie.

Pokazał się też Dawid Beńko, który trafił dwa razy. Najskuteczniejszym graczem Siódemki by jednak Tomasz Kozłowski. Były reprezentant Polski zdobył 9 bramek.

Ostatecznie legniczanie wygrali z SPR-em różnicą 14 bramek. Byłaby ona większa, gdyby nie rozluźnienie w końcówce spotkania.

Siódemka Miedź Legnica - SPR Tarnów 39:25 (20:12)

Siódemka: Buchcic, Mazur. Wyszogrodzki - Szuszkiewicz 2, Adamski 6, Antosik 2, Siekaniec 1, J. Czuwara 6, W. Czuwara 5, Orzłowski, Piwko 4, Wita 1, Kozłowski 9, Wojkowski 1, Beńko 2.
Kary: 8 min.

SPR: Szostak, Barnaś, Nowak - Dutka 1, Szatko 4, Basiak 6, Grzesik 1, Satriyo 1, Kubisztal 5, Kowalik 2, wajda 5, Jękot.