Wymęczony awans płocczan - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock

W ramach ćwierćfinału Pucharu Polski doszło w Kwidzynie do starcia miejscowego MMTS-u z Orlen Wisłą Płock. Bardzo ambitnie grający gospodarze zdołali pokonać faworytów 34:30.

Jarosław Kowalski

Biorąc po uwagę wynik pierwszego spotkania (24:33), jak i miejsce w tabeli można by powiedzieć, że teoretycznie losy tej rywalizacji były rozstrzygnięte przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Mimo to kibice miejscowej drużyny mieli nadzieję na dobre widowisko i walkę o każdą piłkę do ostatniej sekundy meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od niedokładnie rozegranych akcji z obu stron. Jako pierwszy do bramki rywala trafił z rzutu karnego w 3. minucie Kamil Syprzak. Wisła jednak nie poszła za ciosem i przez większą część pierwszej połowy trwała walka bramka za bramkę. Od około 20. minucie zaczęła zaznaczać  się przewaga gospodarzy, a z bardzo dobrej strony w ofensywie pokazywał się Adrian Nogowski. Dodając do tego coraz lepszą grę w bramce Krzysztofa Szczeciny widzieliśmy jak kwidzynianie oddalają się z wynikiem. Do przerwy prowadzili 20:12 i stanęli przed ogromną szansą sprawienia sensacji!

Drugą odsłonę lepiej zaczęli przyjezdni. Szybko bramkę zdobył Petar Nenadić, a na dwie minuty zszedł Przemysław Zadura. Nie podziałało to jednak deprymująco na miejscowych, którzy po chwili po trafieniu Kamila Sadowskiego wyszli na prowadzenie 22:13 i w tym momencie to oni byli w Final Four! Przez następnych kilkanaście minut utrzymywała się przewaga 7-8 bramek na korzyść MMTS-u. Dopiero w 45. minucie coś zacięło się w ofensywie kwidzynian i w niedługim czasie zrobiło się już tylko 27:24. Do końca tego starcia gospodarze grali ambitnie i zdołali pewnie dowieźć wygraną nad wicemistrzem Polski 34:30. Taki wynik mimo awansu Wisły jest na pewno sporą niespodzianką.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 34:30 (20:12)