PGNiG Superliga mężczyzn: Pogrom w Zabrzu, Zagłębie wydarło punkt Stali, remis w Gdańsku (wyniki)

Górnik Zabrze i Gaz-System Pogoń Szczecin odniosły zwycięstwa w sobotnich meczach 8. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Remisami zakończyły się natomiast spotkania w Mielcu i w Gdańsku.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Sobotnią rywalizację rozpoczął mecz w Kwidzynie, gdzie miejscowy MMTS stanął w szranki z rewelacją siedmiu pierwszych kolejek sezonu, Gaz-System Pogonią Szczecin. Kwidzynianie swoich szans upatrywali w nieobecności jednego z liderów Gazowników, Wojciecha Zydronia. Przyjezdni szybko jednak udowodnili gospodarzom swoją wyższość, w 12. minucie obejmując prowadzenie 10:4. Sześciobramkową przewagę zespół trenera Rafała Białego utrzymał do końca pierwszej połowy, a po przerwie swobodnie kontrolował wydarzenia na parkiecie. MMTS dzielnie walczył do końca o zmianę losów meczu, ostatecznie zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do dwóch trafień (30:32).
Na zwycięską ścieżkę po porażkach z krajowymi hegemonami z Kielc i Płocka powrócili szczypiorniści Górnika Zabrze. Zespół trenera Patrika Liljestranda od pierwszych minut dyktował warunki gry w starciu z Chrobrym Głogów, po dziewięciu minutach prowadząc już 6:2. Przed przerwą brązowi medaliści poprzednich rozgrywek powiększyli swe prowadzenie do siedmiu trafień (15:8), a na kwadrans przed końcem spotkania wygrywali już 25:15. Wysokie prowadzenie Górnicy dowieźli do końcowej syreny i zwyciężyli 34:23.

Sporo emocji dostarczył mecz w Mielcu, gdzie PGE Stal rywalizowała z Zagłębiem Lubin. Spotkanie od pierwszych minut prowadzone było w szybkim tempie i tylko w pierwszej połowie kibice zebrani w Hangar Arenie zobaczyli trzydzieści osiem bramek. Pojedynek był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi niż dwa trafienia, a prowadzenie co kilka minut przechodziło z rąk do rąk. Jeszcze w 45. minucie Stal wygrywała 27:25, w ciągu czterech kolejnych minut Zagłębie wyszło jednak na prowadzenie 30:29. Do końcowego gwizdka trwała zacięta walka bramka za bramkę i ostatecznie po trafieniu Faruka Halilbegovicia mecz zakończył się remisem 37:37.

Punktami podzielili się również beniaminkowie Superligi, Wybrzeże Gdańsk i Śląsk Wrocław, które spotkały się w ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki. Podobnie jak i w Mielcu starcie to od pierwszych minut było niezwykle wyrównane. Co prawda w 9. minucie gospodarze prowadzili 3:1, dwubramową przewagę posiadając również w 21. minucie, później jednak gra toczona była już niemal bramka za bramkę. Do przerwy Śląsk prowadził 11:10, w końcówce spotkania to Wybrzeże przejęło inicjatywę, wrocławianie jednak w ostatniej swej akcji zdołali uratować punkt.

W niedzielę rozegrane zostaną dwa pozostałe spotkania 8. kolejki PGNiG Superligi. O godz. 18:00 w Puławach KS Azoty zmierzą się z Nielbą Wągrowiec, a o 20:30 w Płocku dojdzie do starcia Orlen Wisły z Vive Tauronem Kielce.

8. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn:

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:32 (14:20)
Najwięcej bramek: dla MMTS-u - Paweł Genda 7, Maciej Mroczkowski, Michał Peret - po 5; dla Pogoni - Bartosz Konitz 10, Michal Bruna 8, Paweł Krupa 4.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 34:23 (15:8)
Najwięcej bramek: dla Górnika - Michał Kubisztal 6, Aleksandrr Tatrincew, Aleksandr Bushkov - po 5; dla Chrobrego - Rafał Biegaj, Łukasz Kandora - po 4.

PGE Stal Mielec - Zagłębie Lubin 37:37 (19:19)
Najwięcej bramek: dla Stali - Paweł Wilk 11, Michał Adamuszek 8, Michał Chodara, Damian Krzysztofik - po 5; dla Zagłębia - Faruk Halilbegović 14, Łukasz Kużdeba 6, Wojciech Gumiński 5.

Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Wrocław 26:26 (10:11) Najwięcej bramek: dla Wybrzeża - Marcin Lijewski 7, Łukasz Rogulski 6; dla Śląska - Arkadiusz Miszka 7, Iwan Telepnev 6, Zoran Radojević 4.

PGNiG Superliga: Grupa Select