Lider w gazie - relacja z meczu KPR Borodino Legionowo - AZS AWF Biała Podlaska

KPR Borodino Legionowo wygrał trzynasty mecz tej jesieni. Lider pierwszoligowych rozgrywek tym razem bez większych problemów wywalczył awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Kamil Kołsut
Podopieczni Roberta Lisa do starcia z AZS AWF-em Biała Podlaska przystąpili z pozycji zdecydowanego faworyta. Wcześniej w krajowym pucharze zespół z Mazowsza pokonał trzy inne przeszkody i nikt w klubie nie wyobrażał sobie, by legionowian zatrzymać mieli Akademicy.
KPR Borodino środowe spotkanie rozpoczął znakomicie, w ciągu kilku minut zyskując czterobramkową przewagę nad niżej notowanym rywalem. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać. Po mocnym otwarciu miejscowych spotkanie się wyrównało, a ciężar zdobywania bramek w ekipie z Białej Podlaskiej wzięli na swoje barki Marek Kubajka i Marcin Stefaniec.

Jeszcze na kwadrans przed przerwą obie drużyny dzieliła ledwie jedna bramka, wówczas wyższy bieg wrzucili jednak legionowianie. Sygnał do ataku dali swojej drużynie Kamil Ciok oraz Paweł Gawęcki, którzy wspólnie z resztą drużyny solidnie zapracowali na to, by pierwszą połowę KPR Borodino zakończył z pięcioma trafieniami przewagi.

Po przerwie dwoma golami na parkiet wprowadził się Radosław Dzieniszewski, Akademików stać było jednak na kolejną ripostę. W ciągu ośmiu minut gracze Bodasińskiego zaliczyli aż siedem trafień (cztery autorstwa Tomasza Kuli), na co rywale odpowiedzieli ledwie trzykrotnie, dzięki czemu na tablicy świetlnej pojawił się wynik 18:15.

Ostatni kwadrans spotkania - wzorem wielu wcześniejszych jesiennych meczów - był już popisem podopiecznych Lisa. Legionowianie do siatki rywali trafiali dziesięciokrotnie, a popis skuteczności w końcowych minutach dał przede wszystkim Gawęcki. Gospodarze po zwycięstwo sięgnęli zasłużenie i w grudniu czeka ich rywalizacja o awans do ćwierćfinału.

KPR Borodino Legionowo - AZS AWF Biała Podlaska 30:20 (13:8)

KPR: Krekora - Bulej, Bekisz, Prątnicki 2, Suliński 2, Kasprzak 2, Wuszter, Titow 5/1, Brinovec 2, Gawęcki 7, Wolski, Ciok 6/3, Dzieniszewski 4.