Wicemistrzynie spacerkiem w drugiej rundzie - relacja z meczu Ukraina - Norwegia

Nie było niespodzianki w drugim wtorkowym meczu w grupie B. Awans do kolejnej fazy rozgrywek mistrzostw Europy zapewniły sobie Norweżki po wysokiej wygranej nad Ukrainą.

Miłosz Marek
Po pierwszych meczach obu ekip podczas zmagań o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu drużyny z Norwegii i Ukrainy znalazły się na przeciwległych biegunach. Zgodnie z oczekiwaniami wicemistrzynie Europy pewnie wygrały swój mecz, a team ze wschodu Europy poległ w meczu z Dunkami, ale zaprezentował się przyzwoicie.
Podopieczne Thorira Hergeirssona nie pozwoliły oponentkom rozwinąć skrzydeł. Już po pięciu minutach miały trzy trafienia więcej od swoich przeciwniczek. Ukrainki w pierwszej części gry dotrzymywały kroku bardziej utytułowanym rywalkom. Mimo słabszego początku po kwadransie na tablicy świetlnej widniał już remis.

Norweżki nie mogły odskoczyć aż do 20. minuty spotkania. Problemem zespołu Leonida Ratnera była słaba gra w obronie. W całym meczu bramkarki jego ekipy odbyły tylko pięć rzutów rywalek. To nie wystarczyć w meczu przeciwko faworytkom do wygrania całej imprezy.

Do przerwy team ze Skandynawii prowadził różnicą czterech bramek. Po zmianie stron Ukrainki po trafieniu najskuteczniejszej w ich szeregach Iryny Glibko zmniejszyły straty do dwóch goli, jednak to był ostatni dobry moment w ich grze.

Później ich strzelecka niemoc trwała aż 15 minut! W tym czasie rywalki aż 9 razy punktowały i zapewniły sobie spokojną końcówkę. Przewaga wicemistrzyń Europy wynosiła wówczas aż 12 bramek. W ostatnich akcjach meczu Ukrainki nieco poprawiły swój dorobek, ale i tak przegrały aż 23:34.

Przed ostatnią kolejką gier Norweżki plasują się na pierwszym miejscu w grupie, ale najważniejszy mecz w pierwszej części turnieju jeszcze przed nimi. Na zakończenie rywalizacji pozostała im potyczka z Dunkami. Z kolei pokonane we wtorkowym meczu nadal mają szansę na awans do kolejnego etapu, jednak muszą wygrać z Rumunkami.

Ukraina - Norwegia 23:34 (13:17)

Ukraina: Tymoshenkova, Parkhomenko, Hilyazetdinova - Glibko 7, Nikolayenko 5/2, Redka 2, Volovnyk 2, Perederiy 2, Borshchenko 2, Sambatian 1, Pidpalova 1, Laiuk 1, Shutska, Zoria.

Norwegia: Silje Solberg, Sando - Mork 6/2, Sanna Solberg 6, Loke 5, Harrem 4, Koren 4, Riegelhuth 3, Kristiansen 3, Breivang 1, Oftedal 1, Jakobsen 1, Arntzen, Alstad, Karlsson, Wibe.