Turniej w Gdańsku: Czeszki zbombardowały rywalki

Rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W pierwszym spotkaniu niezwykle skuteczne były zawodniczki Banika Most, które pokonały rywalki 40:25.

Michał Gałęzewski
Banik Most mierzył się z litewskim Egle Wilno. Spotkanie było wyrównane tylko do dziewiątej minuty, gdy na listę strzelców wpisała się Gabriele Perekcyte. Było wówczas 5:5. Później jednak Czeszki zaczęły swój koncert i jeszcze w pierwszej połowie po tym, jak na listę strzelców wpisała się Tereza Chelarova, na tablicy wyników widniał rezultat 22:10.
Później spotkanie się wyrównało, jednak w zespole Lubosa Hudaka szanse otrzymały wszystkie zawodniczki. Kontrolowały one wynik spotkania i ostatecznie zwyciężyły 40:25. Jeszcze w piątek odbędzie się pięć kolejnych spotkań w Gdańsku.

Przypomnijmy, że w hali AWFiS rywalizuje osiem drużyn, które podzielone są na dwie grupy. Po dwunastu meczach w piątek i w sobotę, od niedzieli będą się odbywały mecze o miejsca 1-8.

DHK Banik Most - Egle Wilno 40:25 (24:14)

Banik: Bezpaicova, Smolova - Chelarova 6, Zachova 6, Szarviova 5, Martinkova 5, Borowska 4, Gakidova 3, Rickova 2, Gajarska 2, Jerabkova 2, Matovskova 1 oraz Mullerova, Micinkova.
Kary: 10 min.
Karne: 4/4.

Egle: Kosiakaite, Zenkovaite - Spone 6, Nadzeikaite 4, Makovskyte 3, Pepeckaite 3, Perekcyte 2, Sadawska 2, Jonaityte 2, Norvelyte 2, Cizaite 1 oraz Bareikyte, Stukaite.