Turniej w Gdańsku: Start Elbląg pokonał Energę AZS Koszalin

W meczu o 5. miejsce turnieju w Gdańsku, Energa AZS Koszalin przegrała ze Startem Elbląg 23:25. Spotkanie było wyrównane, a o zwycięstwie elblążanek zadecydowała skuteczna seria w II połowie.

Michał Gałęzewski
Przed sezonem pomiędzy zespołami z Koszalina i z Elbląga doszło do kilku transferów, więc dla zawodniczek z tych miast było to prestiżowe spotkanie. Turniej w Gdańsku obu ekipom nie wyszedł najlepiej i walczyły one zaledwie o 5. miejsce.
Na początku spotkania bardzo dobrze grały zawodniczki z Elbląga. Po tym, jak do bramki rywalek trafiła Aleksandra Dankowska, w 6. minucie Start prowadził już 4:2. Później jednak Energa AZS wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Przez całą pierwszą połowę raz prowadziły szczypiornistki z Elbląga, by chwilę później kilka bramek rzuciły koszalinianki. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 13:12 dla ekipy z województwa zachodniopomorskiego.

Po zmianie sttron świetnie zaczęły grać elblążanki. W ciągu dziesięciu minut podopieczne Andrzeja Niewrzawy rzuciły osiem bramek, tracąc zaledwie dwie i prowadziły już 20:15. Co prawda elblążanki starały się odwrócić sytuację, ale im się to nie udało. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 23:25.

Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 23:25 (13:12)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch 1, Prudzienica - Trawczyńska 5, Niesciaruk 5, Michałów 4, Sądej 4, Budnicka 2, Stasiak 2, Roszak 1, Nowicka 1 oraz Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Kołodziejska.
Kary: 4 min. (Sądej 2 min., Roszak 2 min.).
Karne: 1/2.

Start: Sielicka, Szywierska - Dankowska 5, Matuszczyk 4, Lisewska 4, Balsam 3, Waga 2, Szopińska 2, Jędrzejczyk 2, Andrzejewska 1, Kwiecińska 1, Muchocka 1 oraz Pinda, Świeżewska, Gierej.
Kary: 2 min. (Balsam 2 min.).