IV Memoriał Walleranda: Sokół Browar Kościerzyna pokonał Szwedów

Do sporej niespodzianki doszło podczas meczu IV Memoriału Leona Walleranda. Sokół Browar Kościerzyna pokonał Hästö IF Karlskrona 23:22. Bramkę na wagę zwycięstwa rzucił Karol Bednarek.

Michał Gałęzewski
Hästö IF Karlskrona, to beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji. W zespole tym gra kilku utytułowanych zawodników. Sokół Browar Kościerzyna po porażce z Wybrzeżem Gdańsk musiał jednak szukać niespodzianki, by myśleć o grze w półfinale IV Memoriał Leona Walleranda.
Na początku spotkania wydawało się, że Szwedzi spokojnie poradzą sobie z polskim pierwszoligowcem. Gdy w piątej minucie Macieja Pieńczewskiego pokonał Nicklas Grundsen, na tablicy wyników widniał rezultat 4:1. Kościerska drużyna bardzo szybko odrobiła jednak straty i do końca pierwszej połowy utrzymywała dystans do rywala. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 11:11.

Druga połowa dostarczyła wielu emocji. Obie drużyny miały zarówno lepsze, jak i gorsze fragmenty gry. W 39. minucie po trafieniu Gustafa Samuelssona, ekipa z Karlskrony prowadziła różnicą dwóch bramek, jednak pierwszoligowcy szybko zdołali wyjść na prowadzenie. Po raz kolejny dobry mecz zaliczył Szymon Kmieć, który rzucił siedem bramek.

Od 48. minuty Sokół Browar grał przez minuty w podwójnym osłabieniu, ale podopieczni Andrzeja Gryczki potrafili przetrzymać trudny moment. Na 15 sekund przed końcem szkoleniowiec kościerskiego klubu wziął czas. Sokół Browar przeprowadził akcję, po której bramkę na wagę zwycięstwa rzucił w ostatniej sekundzie Karol Bednarek.

Hästö IF Karlskrona - Sokół Browar Kościerzyna 22:23 (11:11)

Hästö IF: Gerbeshi, Cvitković - Sandgren 6, Arifagić 5, Gegerfelt 4, Grundsten 3, Samuelsson 2, Hallen 2.
Kary: 4 min. (Samuelsson 2 min., Gegerfelt 2 min.).
Karne: 0/0.

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Kmieć 7, Czaja 3, T.Bronk 3, Jasowicz 2, Bednarek 2, Kuczyński 2, Lisiewicz 2, A.Bronk 1, M.Reichel 1 oraz Szala, Miszczak, Piechowski, Żynda
Kary: 8 min. (Piechowski 2 min., M.Reichel 2 min., Jasowicz 2 min., A.Bronk 2 min).