Turniej w Elblągu: Start lepszy od Łączpolu w przeglądzie kadr

Start Elbląg wygrał na zakończenie turnieju we własnej hali z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk 29:24. W tym spotkaniu na boisko wyszło aż 36 zawodniczek.

Michał Gałęzewski
Turnieje przedsezonowe są okazją do tego, by szkoleniowcy dokonali przeglądu kadr pod kątem przydatności do sezonu. Nie inaczej było tym razem. W zespole z Gdańska zagrało aż 20 zawodniczek, w tym testowana bramkarka Katarina Perović. Aż dwanaście szczypiornistek AZS-u Łączpol AWFiS rzuciło przynajmniej jedną bramkę. Również w Starcie szansę otrzymał pełny skład.
Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla elblążanek. Niezwykle skuteczna była Sylwia Lisewska, a po trafieniu Aleksandry Dankowskiej, w 14. minucie Start prowadził już 9:2. Od tego momentu podopieczne Jerzego Cieplińskiego zaczęły wchodzić w mecz, jednak nie wystarczyło to do zbliżenia się do gospodyń na bezpieczną odległość. Po rzucie Ljubow Osadczy, na siedem minut przed przerwą widniał rezultat 8:13. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się rezultatem 9:16.

Od początku drugiej połowy AZS Łączpol AWFiS zaczął odrabiać straty. Gdańszczanki rzuciły trzy szybkie bramki i po trafieniu Hanny Strzałkowskiej, przegrywały już tylko różnicą czterech trafień. W końcu jednak Start uspokoił grę. Dodatkowo skuteczna była Patrycja Świerżewska i gospodynie na jedenaście minut przed końcem prowadziły już 24:17.

Do ostatnich minut obraz gry się nie zmienił. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy kontrolowały sytuację na boisku i ostatecznie zwyciężyły 29:24. Było to pierwsze zwycięstwo gospodyń w turnieju. Gdańszczanki mają natomiast na swoim koncie dwie porażki.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Start Elbląg 24:29 (9:16)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Hawrylkiw, Perović - Osadcza 3, Strzałkowska 3, Siódmiak 3, Pasternak 3, Stachowska 2, Neitsch 2, Ciura 2, Mazurek 1, Karwecka 1, Klonowska 1, Lipska 1, Tomczyk 1 oraz Pesel, Kwiatkowska, Dąbrowska, Skonieczna, Fesdorf.
Kary: 4 min. (Stachowska 2 min., Osadcza 2 min.).
Karne: 5/6.

Start: Sielicka, Szywerska - Waga 6, Lisewska 5, Świerżewska 4, Kwiecińska 4, Balsam 2, Dankowska 2, Muchocka 2, Pinda 2, Szopińska 1, Matuszczyk 1, Jędrzejczyk 1 oraz Hawryszko, Gerej, Romanowicz.
Kary: 8 min. (Muchocka 2 min., Matuszczyk 2 min., Kwiecińska 2 min., Świerżewska 2 min.).