Turniej w Elblągu: Gdańszczanki wygrały z Energą AZS

W pierwszym niedzielnym meczu turnieju w Elblągu, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał Energę AZS Koszalin 25:23. Siedem bramek dla gdańszczanek rzuciła Karolina Siódmiak.

Po piątkowych i sobotnich meczach drużyny z Gdańska i z Koszalina miały na swoim koncie po dwa punkty. Było to piąte spotkanie obu drużyn, które w zbliżającym się sezonie będą rywalizowały w PGNiG Superlidze kobiet. [ad=rectangle] Od początku meczu żadna drużyna nie potrafiła wyjść na przewagę wyższą, niż różnicą dwóch bramek. W ekipie gości brylowała Karolina Siódmiak, po której rzucie w 15. minucie był remis 8:8. Później jednak dobrze grały zawodniczki z Koszalina i po trafieniu Marceliny Budnickiej, było już 10:12.

W tym momencie podopieczne Jerzego Cieplińskiego zaliczyły bardzo dobrą serię. Rzuciły pięć bramek z rzędu i po trafieniu Katarzyny Skoniecznej, było już 15:12. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:14 dla beniaminka PGNiG Superligi.

Po zmianie stron sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Bardzo szybko koszalinianki doszły na remis, a pierwsze prowadzenie wywalczyły w 51. minucie. Jeszcze sześć minuy przed końcem było 22:23, ale trzy ostatnie bramki rzuciły gdańszczanki. W samej końcówce uaktywniła się Paula Mazurek, trafiając do siatki w 57. i w 59. minucie. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 25:23 (16:14) AZS Łączpol AWFS: Dobrowolska, Hawrylkiw, Perović - Siódmiak 7, Skonieczna 4, Pasternak 4, Mazurek 3, Ciura 3, Klonowska 2, Lipska 1, Dąbrowska 1 oraz Pesel, Strzałkowska, Tomczyk, Stachowska, Osadcza, Neitsch, Karwecka, Kwiatkowska, Fesdorf. Kary: 6 min. (Siódmiak 2 min., Skonieczna 2 min., Karwecka 2 min.). Karne: 1/2. Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch 1 - Kołodziejska 5, Sądej 5, Budnicka 3, Michałów 3, Roszak 2, Stasiak 2, Błaszczyk 1, Niesciaruk 1 oraz Nowicka, Kaczanowska, Chmiel, Domaros, Trawczyńska. Kary: 8 min. (Nowicka 4 min., Roszak 2 min., Michałów 2 min.) Karne: 4/4.