Turniej w Kobierzycach: wygrane gospodyń i Piotrcovii

Piotrcovia Piotrków Trybunalski i KPR Gminy Kobierzyce od zwycięstw rozpoczęły turniej piłkarek ręcznych w Kobierzycach. W sobotę odbędą się kolejne cztery spotkania.

Michał Gałęzewski
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce

Na początek turnieju w Kobierzycach, naprzeciw siebie stanęły zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego i z Jeleniej Góry. Spotkanie dobrze rozpoczęły jeleniogórzanki, które po bramce Aleksandry Tomczyk, prowadziły w 8. minucie 7:4. Później jednak do głosu doszły piotrkowianki.

Zespół z centralnej Polski bardzo szybko doprowadził do remisu, kiedy bramkę rzuciła Aleksandra Dronzikowska. W 19. minucie, gdy trafiła Anna Wasilewska, było już 13:9 dla Piotrcovii. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:14 dla drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego. Zespół ten w drugiej połowie zdominował rywalizację i gdy trafiła Paulina Marszałek, na 14 minut przed końcem było już 28:18. Od tego czasu na boisku istniały jeleniogórzanki ale nie zdążyły odrobić straty i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 29:27.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Jelenia Góra 29:27 (17:14)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Marszałek 8, Despodovska 3, Kopertowska 3, Wasilewska 3, Belmas 3, Ivanović 2, Dronzikowska 2, Klonowska 2, Jabłońska 1 oraz Matyja, Cygan.
Karne: 5/5.
Kary: 6 min. (Despodovska 2 min. - cz.k., Kucharska, Cygan - po 2 min.).

KPR: Wierzbicka, Filończuk - Załoga 8, A.Tomczyk 6, Kobzar 4, Jurczyk 2, M.Tomczyk 2, Żukowska 2, Karwecka 1, Jasińska 1, Kanicka 1 oraz Oreszczuk, Dubiel, Skowrońska, Maziarz.
Karne: 4/4.
Kary: 6 min. (Kobzar, Jasińska, Kanicka - po 2 min.).

KPR Gminy Kobierzyce na początek mierzył się z beniaminkiem PGNiG Superligi kobiet, KPR-em Ruch Chorzów. Na początku zaskoczyły zawodniczki z Górnego Śląska, które po karnym Karoliny Jasinowskiej, prowadziły już 4:1. Z biegiem czasu coraz większą przewagę zaczęły wypracowywać sobie gospodynie, które I połowę wygrały 18:10.

Po zmianie stron, zespół Edyty Majdzińskiej budował przewagę. Gdy na 12 minut przed końcem trafiła Marta Dąbrowska, KPR prowadził już 27:16. Do końca utrzymywało się pewne prowadzenie drużyny z Dolnego Śląska, która pokonała Ruch 34:23.

KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów 34:23 (18:10)

KPR Gminy Kobierzyce: Ciesiółka, Słota - Dąbrowska 6, Charzyńska 4, Mączka 4, Linkowska 4, Michalak 3, Kaźmierska 3, Wojda 2, Jakubowska 2, Wiertelak 2, Walczak 1, Jańczak 1 oraz Mazguła, Daszkiewicz, Sobczyk.