Drugie miejsce polskich juniorów młodszych w Iranie

Reprezentacja Polski juniorów młodszych zajęła 2. miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Iranu. W finale Biało-Czerwoni ulegli Korei Południowej 32:33.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Młodzi Polacy decydującego o wyniku finałowego meczu gola stracili na dziesięć sekund przed końcową syreną. Biało-Czerwoni mogą być zawiedzeni, do przerwy wygrywali bowiem 18:15, a jeszcze dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem prowadzili 27:25.
Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego rozegrali w Iranie dziesięć spotkań. W zmaganiach udział wzięło sześć drużyn narodowych i aż 83 klubowe zespoły z Iranu.

- To oczywiste, że po rozegraniu dziesięciu gier w takim turnieju straciliśmy jakąś część naszej energii, ale to samo odczuwały inne zespoły. Należy również wziąć pod uwagę to, że każdy mecz trwał 50 minut zamiast 60, i to też dużo znaczyło - stwierdził Tomaszewski.