Francja: Paris Saint-Germain HB i St. Raphael zagrają o Superpuchar kraju

W piątek rozegrane zostały półfinałowe mecze Trophee des Champions, turnieju o Superpuchar Francji. Awans do finału zmagań wywalczyły Saint Raphael Var HB oraz Paris Saint-Germain HB, dla którego dziewięć bramek zdobył Mikkel Hansen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mistrzowie Francji przed startem piątkowych gier wskazywani byli na głównych faworytów turnieju. Podopieczni Zvonimira Serdarusicia co prawda nie zachwycili w półfinałowej potyczce z HBC Nantes, jednak zasłużenie wywalczyli sobie awans do sobotniego finału.

Podobnie jak to miało miejsce podczas zeszłotygodniowego towarzyskiego meczu z Vive Tauronem Kielce w Krakowie, liderami ekipy ze stolicy Francji byli Mikkel Hansen oraz Nikola Karabatić. To właśnie indywidualne umiejętności tej dwójki zadecydowały o piątkowym zwycięstwie PSG. W 51. minucie Nantes remisowało bowiem jeszcze 24:24, ale wówczas sprawy w swoje ręce wzięli Hansen i starszy z braci Karabaticiów.

Duński rozgrywający zakończył spotkanie z dziewięcioma trafieniami na swym koncie, z kolei Karabatić zdobył pięć bramek. Z dobrej strony pokazał się ponadto Xavier Barachet, który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy Nantes. Paryżanie wygrali ostatecznie 30:28.

Ich rywalem w finale będzie Saint Raphael Var HB, które w piątkowym meczu okazało się lepsze od wicemistrza kraju, Montpellier Agglomeration HB. Losy spotkania rozstrzygnięte zostały już w pierwszej połowie, po której St. Raphael prowadziło 18:9. Zawodnicy Montpellier po przerwie zerwali się do odrabiania strat, ale do odwrócenia losów meczu nie wystarczyła im nawet siedmiobramkowa seria między 31. a 37. minutą gry.

Sobotni finał o Trophee des Champions zaplanowany został na godz. 19:30. O 17:00 odbędzie się z kolei spotkanie o 3. miejsce w turnieju.