PP: Wybrzeże Gdańsk dokonało zmierzchu Tytanów w II połowie. Bohater Chmieliński

Podczas środowego meczu Pucharu Polski w Wejherowie pachniało niespodzianką. Przez długi czas miejscowi Tytani prowadzili z Wybrzeżem. W końcu jednak do bramki wszedł Artur Chmieliński i gdańszczanie zbudowali dużą przewagę.

Michał Gałęzewski

Wybrzeże Gdańsk już w środę rozpoczęło zmagania w ramach Pucharu Polski. Rywalem czerwono-biało-niebieskich w pierwszej rundzie wojewódzkich eliminacji byli Tytani Wejherowo, a do miejscowej hali przyszedł niemal komplet publiczności. Od początku wejherowscy fani mieli dużo pociechy ze swoich zawodników, którzy dobrze sobie radzili z gdańszczanami, W ekipie gości więcej szans otrzymali szczypiorniści, którzy mniej grali z MKS-em Kalisz. Gdy w 14. minucie Krzysztof Brzeski pokonał Sebastiana Sokołowskiego, było już 7:4!

Faworyci starali się odrobić stratę, jednak mocno szwankowała obrona. Jeszcze w 23. minucie Tytani prowadzili 12:9, lecz tuż przed przerwą gdańszczanie zaczęli łapać rytm gry i po rzucie Łukasza Rogulskiego, pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:13. Po zmianie stron gospodarze jeszcze na chwilę wyszli na prowadzenie. Gdy Michał Przymanowski rzucił na 15:14, pomiędzy słupki gdańszczan posłany został Artur Chmieliński i wręcz zamurował bramkę.

Przez pierwszych 15 minut Chmieliński skapitulował tylko raz - podczas karnego. Jego udane interwencje tylko podkręcały zawodników z pola. Udany debiut w oficjalnym meczu pierwszej drużyny zaliczył Oskar Niedziółka, świetnie w obronie grał Patryk Skrzypczak, a gdy Jacek Sulej trafił do bramki w 48. minucie, było już 24:16!

Artur Chmieliński, który ostatecznie bronił z 69-procentową skutecznością po raz pierwszy z gry skapitulował w 49. minucie, gdy gdańszczanie grali w dwuosobowym osłabieniu. Mimo że ekipa z I ligi w ciągu dwunastu minut drugiej połowy złapała pięć kar, wciąż rosła przewaga Wybrzeża. Na dwie minuty przed końcem po trafieniu Patryka Abrama, było już 18:29. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 20:30.

Tytani Wejherowo - Wybrzeże Gdańsk 20:30 (13:13)

Tytani: Cholcha, K.Wicki, Nowosad - Przymanowski 4, Brzeski 4, Kożanowski 3, M.Wicki 2, Bartoś 2, R.Wicki 1, Nowociński 1 oraz Grubba, Poerling, Lanc, Turek, Lewicki.