PGNiG Superliga Kobiet: Pogoń liderem, MKS i Piotrcovia znów zwycięskie (wyniki)

Cztery mecze 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet rozegrane zostały w sobotnie popołudnie. Trzeci triumf w rozgrywkach odniosły zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin, po raz drugi triumfowały zaś ekipy MKS-u Selgros Lublin i Piotrcovii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dzięki zwycięstwu w sobotnim derbowym meczu z Energą AZS Koszalin szczypiornistki drużyny ze Szczecina awansowały na 1. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Pogoń po trzech spotkaniach jako jedyny zespół ma na swym koncie komplet punktów.

Na 2. pozycję w tabeli wskoczyły mistrzynie kraju, MKS Selgros Lublin. Podopieczne Sabiny Włodek i Moniki Marzec wygrały w sobotę z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 37:28, mimo że do meczu przystąpiły w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Góralki w pierwszej połowie walczyły jeszcze o korzystny wynik, ale po przerwie MKS szybko odjechał rywalkom.

Po raz drugi w rozgrywkach triumfowały ponadto szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Ekipa Michał Pastuszki wygrała z KPR-em Jelenia Góra, mimo że premierowa odsłona zawodów należała do przyjezdnych. Pierwsze punkty w PGNiG Superlidze wywalczył z kolei AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, który gładko ograł KPR Ruch Chorzów 33:24.

Trzecia seria spotkań PGNiG Superligi dokończona zostanie w niedzielę. W Elbląg Start podejmie Vistal Gdynia, w Lubinie Metraco Zagłębie zagra z beniaminkiem z Kościerzyny.