Gospodarze wytrzymali próbę nerwów. ŚKPR Świdnica pokonał SMS ZPRP Gdańsk

ŚKPR Świdnica zdobył pierwsze punkty na parkietach grupy6 A I ligi. Dolnoślązacy niemal cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku, ale w końcówce pozwolili licealistom z Gdańska złapać wiatr w żagle. Ostatecznie miejscowi wygrali 27:25 (12:10)

Przemysław Grzyb

Przed druga kolejką w lepszych nastrojach byli szczypiorniści SMS ZPRP Gdańsk, którzy na inaugurację pokonali Orlen Wisłę II Płock. Świdniczanie natomiast polegli w Malborku. W meczu z licealistami ekipa Krzysztofa Terebuna koniecznie chciała zainkasować dwa punkty, aby już na początku rozgrywek nie osiąść w dolnych rejonach tabeli.

ŚKPR Świdnica dopiął swego, ale wystawił swoich kibiców na wielką próbę nerwów. W końcówce roztrwonił pięć bramek przewagi i niewiele brakowało, aby wypuścił z rąk zwycięstwo. W spotkaniu sporo było twardej walki. Sędziowie pokazali aż trzy czerwone kartki. W końcówce z gradacji kar parkiet opuścili Mateusz Piędziak (ŚKPR) oraz Szymon Sićko (SMS ZPRP Gdańsk). Już w 21 minucie zawody skończyły się dla Kaspra Krzyżanowskiego (SMS ZPRP), który bezpardonowo zaatakował kończącego kontratak Kamila Rogaczewskiego.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Prowadzili 2:0 i 4:2. Szare Wilki uporządkowały grę po kwadransie. W 17. minucie Mateusz Chaber rzucił bramkę na 6:5. Od tego momentu gospodarze zaczęli uzyskiwać minimalną przewagę. Do przerwy prowadzili 12:10.

Sześć minut po zmianie stron było już 17:12. Przewagę 3-5 bramek ŚKPR utrzymywał do 48. minuty. Wtedy do szturmu ruszyli młodzi gdańszczanie. Nie do zatrzymania był Szymon Sićko, który regularnie trafiał z drugiej linii. Dzielnie sekundował mu skrzydłowy Arkadiusz Morytko. Obaj zdobyli dla swojej drużyny po 10 bramek. SMS ZPRP doprowadził do wyrównania 24:24 w 57. minucie. W dramatycznej końcówce miejscowych wybawił Dariusz Kijek. Zawodnik, który po kilku latach przerwy wznowił karierę nie bał się wziąć odpowiedzialności na swoje barki i rzucił dwie bardzo ważne bramki. Zwycięstwo przypieczętował Patryk Dębowczyk.

ŚKPR Świdnica - SMS ZPRP Gdańsk 27:25 (12:10)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz, Olichwer - Kijek 7, K. Rogaczewski 5, Piędziak 5, Rzepecki 2, Grochowski 2, Dębowczyk 2, Krzaczyński 1, Jarząbek 1, Bieżyński, Czerwiński
Kary: 10 minut
Karne: 4/4

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Moryto 10, Sićko 10, Mauer 1, Ziółkowski 1, Marszałek 1, Jarosiewicz 1, Salacz 1, Harasymek, Skuciński, Pedryc, Piekarski