Dwa różne oblicza Piotrcovii

Metraco Zagłębie Lubin pokonało Piotrcovię 27:22 (11:13) w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki PGNiG Superligi. Kibice zgromadzeni w piotrkowskiej Hali Relax obejrzeli dwa różne oblicza obu drużyn.

Michał Ostafijczuk

Faworytem spotkania były przyjezdne, które w Piotrkowie wygrały większość meczów na przestrzeni ostatnich lat. Po pierwszym kwadransie kibice przecierali jednak oczy ze zdumienia. Piotrcovia grała bardzo dobrze w defensywie i prowadziła różnicą kilku bramek. Wynik spotkania otworzyła w 3. minucie z rzutu karnego Edyta Szymańska. Już do końca pierwszej połowy Piotrcovia tego prowadzenia nie oddała, a w 16. minucie po bramce Agaty Wypych było 8:5 dla miejscowych. Podopieczne Bożeny Karkut dopiero w końcówce pierwszej części gry przeprowadziły kilka skutecznych akcji i do przerwy było 13:11 dla piotrkowianek.

O końcowym wyniku spotkania zdecydowały pierwsze minuty drugiej części gry. Piotrcovia nie potrafiła rzucić gola aż przez jedenaście minut! Miedziowe musiały to wykorzystać. W 41. minucie po kolejnym trafieniu Jovany Milojević było 16:13 dla Zagłębia. Gospodynie stać było na jeszcze jeden zryw. Na kwadrans przed końcem po efektownym golu Szymańskiej Piotrcovia przegrywała jedną bramką - 16:17. Ostatnie minuty należały jednak już zdecydowanie do Zagłębia, które wygrało różnicą pięciu bramek - 27:22.

- W drugiej połowie moja drużyna nie zagrała tego co przed meczem sobie założyliśmy. Zabrakło skuteczności, a Zagłębie jest takim zespołem, że musiało to wykorzystać. Szkoda bo przy równej grze w obu częściach spotkania mogliśmy urwać punkty faworytowi - skomentował Michał Pastuszko, trener Piotrcovii.

Po spotkaniu miała miejsce niezwykła uroczystość. Oficjalnie swoją wieloletnią karierę sportową zakończyła Beata Skura, która na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce występowała nieprzerwanie przez 26 lat! Skura rozpoczęła grę jako 16-letnia zawodniczka w sezonie 1989/90 aby rozegrać ostatni mecz w maju i pożegnać się wygranym spotkaniem z SPR Olkusz, które zdecydowało o utrzymaniu w lidze. Wywalczyła z Piotrcovią dziewięć medali mistrzostw Polski (złoty, 4 srebrne i 4 brązowe). Powoływana była do reprezentacji Polski. Przez wszystkie lata, mimo wielu propozycji z innych klubów, wierna była tylko jednej drużynie - Piotrcovii.

MKS Piotrcovia - Metraco Zagłębie Lubin 22:27 (13:11)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Rol 1, Sobińska 3, Szymańska 6/3, Kopertowska 2, Marszałek 2, Wawrzynowska 2, Wypych 4/1, Szafnicka, Olek 1, Piecaba 1, Ivanović, Jałoszewska.