Padła twierdza Grodków. Horror tym razem dla Ostrovii

Grodków stał się miastem sportowych horrorów. Był to trzeci mecz Olimpu w roli gospodarza i kolejne bardzo zacięte spotkanie. Tym razem jednak grodkowianie nie wytrzymali wojny nerwów i dwa punkty powędrowały do Ostrowa.

Tomasz Dudek

Od początku spotkania goście pracowali na swoją przewagę. Olimp rozpoczął bardzo ospale. Wysoka obrona Ostrovii uniemożliwiała płynne rozgrywanie akcji grodkowian. Gospodarze co kilka minut musieli niwelować straty. Dobre zawody rozgrywał Sebastian Kolanko w Olimpie i Mariusz Kuśmierczyk w Ostrovii. Gospodarze gonili, ale na przerwę to gości schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od nerwowych zagrań z obu stron. Straty były jednym z elementów gry, który publiczność oglądała najczęściej. Po kilku minutach obie drużyny ochłonęły, a Olimp stanął mocniej w obronie. Siedem minut bez straty gola pozwoliło gospodarzą doprowadzić do remisu, a chwilę później wyjść na prowadzenie.

Kiedy grodkowianie wygrywali 22:20 i posiadali piłkę, w ważnej akcji nie trafił Łukasz Gradowski. Chwilę później w 55 minucie kontrowersyjną trzecią karę otrzymał rozgrywający kolejny niezły mecz Bartosz Żubrowski. Karnego wykorzystał Krzysztof Łyżwa i sprawa wyniku pozostawała otwarta. Ostrovia zachowała zimną krew i wyszła na prowadzenie 23:22. Ambitny Olimp walczył o zdobycie bramki na remis. Gospodarze grali nawet w podwójnej przewadze, lecz całkowity brak pomysłu na rozegranie ostatnich akcji spowodował, że Ostrovia pierwszy raz zdobyła z Grodkowianami komplet punktów.

Ostrowianie wyrastają na czarnego konia rozgrywek. Olimp musi natomiast się przebudzić po dwóch bolesnych porażkach, jeśli chce powtórzyć wysokie miejsce z poprzedniego sezonu. Za tydzień jednak będzie bardzo ciężko, ponieważ Grodkowianie pojadą do Piotrkowa Trybunalskiego. Do Ostrovii przyjedzie zaś Nielba Wągrowiec.

UKS Olimp Grodków - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 22:23 (11:13)

Olimp: Krzysztof Muszak, Patryk Koszyk 1, Sebastian Kolanko 7, Andrzej Matyszok, Bartosz Żubrowski 6, Paweł Chmiel, Bogumił Baran, Paweł Biernat, Łukasz Gradowski 2, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech 5, Jan Klimków, Maciej Maciejewski, Patryk Wiącek, Marcin Biernat 1