Pół godziny zaciętej walki. Górnik podbił Mielec w drugiej połowie

Górnik Zabrze pokonał PGE Stal Mielec 39:30 (16:16) w środowym meczu 7. kolejki PGNiG Superligi. Mielczanie ekipie z Górnego Ślaska postawili się tylko przed przerwą. Druga połowa przebiegła pod całkowite dyktando gości.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Trójkolorowi potwierdzili tym samym wysoką dyspozycję, w której znajdują się od kilku tygodni. Po słabym starcie ligowego sezonu, Górnicy pokonali Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin, a w miniony weekend odnieśli trzybramkowe zwycięstwo nad ZTR-em Zaporoże w 2. rundzie Pucharu EHF. W Mielcu ekipa Mariusza Jurasika zdała kolejny sprawdzian, choć o grze swojego zespołu w premierowym kwadransie 39-letni rozgrywający z pewnością chciałby zapomnieć.

W 16. minucie wtorkowego spotkania Górnik przegrywał bowiem w Mielcu 6:10. Do tego momentu stroną dominującą byli gospodarze, którzy z wielką precyzją wykorzystywali każdy najmniejszy błąd swych rywali. Świetnie dysponowany był Krzysztof Lipka, a w kontratakach nie mylili się Damian Kostrzewa i Michał Chodara.

Świetny start meczu w wykonaniu PGE Stali rozbudził oczekiwania miejscowych kibiców. Czeczeńcy po trzech słabych występach w końcu grali na dość przyzwoitym poziomie, do końca meczu pozostawały jednak aż trzy kwadranse. Nadzieje prysły wkrótce niczym bańka mydlana, a Górnik już w 24. minucie wyszedł na prowadzenie 13:12.

I choć na przerwę obie ekipy zeszły jeszcze przy remisie (16:16), to w drugiej połowie goście bez większych kłopotów przejęli inicjatywę i dość sprawnie rozstrzygnęli zawody na swą korzyść. W 45. minucie zabrzanie wygrywali już 27:21, a w ciągu ośmiu kolejnych minut odskoczyli na dystans dziewięciu trafień (34:25).

Górnośląską ekipę do wygranej poprowadził Paweł Niewrzawa, który zawody zakończył z 14 trafieniami. Świetnie spisał się też Sebastian Kicki, a pewnym punktem zespołu był Andrzej Kryński. Górnik dzięki wygranej w Mielcu wskoczył na 7. miejsce w tabeli i do czwartej lokaty traci już tylko dwa oczka.

PGE Stal Mielec - Górnik Zabrze 30:39 (16:16)

PGE Stal: Lipka, Nikolić - Wilk 3, Janyst 1, Wypych, Obiała 7, P. Gasin, Kłoda 2, Kawka, Krzysztofik 2, Chodara 4, Kostrzewa 9 (4/4).