SMS ZPRP Płock zdobył Warszawę. 13 bramek Rosiak!

AZS AWF Warszawa przegrał we własnej hali z SMS-em ZPRP Płock 32:37. Bohaterką tego spotkania była Aleksandra Rosiak. Zawodniczka płockiego liceum rzuciła 13 bramek, z czego aż 11 z gry!

Michał Gałęzewski

W środowym spotkaniu, a zwłaszcza w drugiej połowie królowała defensywa. Od początku mocne wejście miały zawodniczki z Płocka. Po trafieniu Natalii Nosek, drużyna prowadzona przez Marka Jagodzińskiego wyszła na prowadzenie 5:2, które konsekwentnie podwyższała. Gdy dwa razy z rzędu trafiła najskuteczniejsza w meczu Aleksandra Rosiak \, w 19. minucie było już 6:12.

Później drużyna prowadzona przez duet trenerski Daniel Lewandowski - Paweł Kapuściński zaczęła odrabiać straty. Tuż przed przerwą po celnym rzucie Katarzyny Pożogi strata gospodyń ze stolicy wynosiła już tylko dwa trafienia. Ostatnią bramkę w I połowie rzuciła jednak Natalia Papierzyńska.

Od początku drugiej połowy swój koncert grała Aleksandra Rosiak. Licealistka z płockiej szkoły tylko w tej części meczu rzuciła dziewięć bramek! Na najwyższą przewagę SMS ZPRP wyszedł w 43. minucie. Po trafieniu Żanety Lipok, było już 19:26.

Do końca spotkania SMS ZPRP Płock kontrolował wynik. Co prawda w ciągu ostatnich sześciu minut AZS AWF rzucił siedem bramek, jednak nie odmieniło to losów. Ostatecznie mecz między zespołami z Mazowsza zakończył się rezultatem 32:37.

AZS AWF Warszawa - SMS ZPRP Płock 32:37 (15:18)

AZS AWF: Jóźwik, Backiel - Bryl 8, Rzeszotek 7, Pożoga 6, Olejnik 5, Pawłowska 3, Joszczuk 2, Adamowicz 1 oraz Mudrowska, Kajtek, Gutowska, Kmin.