KSZO ograł niepokonaną dotąd Ostrovię. Świetne zawody Witalija Kożeniowskiego

Ostrowieccy szczypiorniści po emocjonującym meczu pokonali Ostrovię przed własną publicznością. Dotychczas niepokonani goście po emocjonującym spotkaniu musieli uznać wyższość gospodarzy.

Anna Soboń
Anna Soboń

Pojedynek ze współliderem I ligi w grupie B rozpoczął się od bardzo ciekawych i kombinacyjnych akcji z obu stron. Po pięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 2:2, a po 10 górą nad Ostrovią Ostrów Wielkopolski byli szczypiorniści KSZO, którzy prowadzili 6:4. Kolejne bramki dokładał Witalij Kożeniewski, który nie mylił się zarówno z rzutów karnych jak i z akcji. Gdy posyłał piłki pod poprzeczkę bramkarz gości był bezradny. Po kwadransie gry ciągle lepsi byli szczypiorniści z Ostrowca Świętokrzyskiego (9:7) i kiedy wydawało się, że rywale zaczną łapać kontakt, podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego od stanu 11:10 rzucili trzy gole w osłabieniu (14:10). Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze ciągle mieli dwa trafienia przewagi (15:13). Ta różnica nie uległa już zmianie, a ostatniego gola tuż przed syreną rzucił Krzysztof Łyżwa (17:15).

Po trzech minutach drugiej połowy ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego doprowadziła do wyrównania po 18 grając w przewadze, jednak chwilę później prowadzenie KSZO dał niezawodny Kożeniewski (19:18). W 44 minucie po rzucie Mateusza Wojciechowskiego na prowadzenie wyszli goście (22:23), ale szybko wyrównał Michał Kalita. Przez kolejne fragmenty trwała zacięta walka o każdą piłkę, ale na dziesięć minut przed końcem meczu lepsi tylko o jedną bramkę byli szczypiorniści z Ostrowca Świętokrzyskiego (26:25). Bardzo dobrze w meczu spisywali się Kożeniewski i Kalita, którzy w najważniejszych momentach nie mylili się i celnie trafiali do bramki przeciwnika (29:26). Przewaga osiągnięta przez KSZO w końcówce rywalizacji wystarczyła, by cenne punkty pozostały w hutniczym mieście. Pomarańczowo-czarni pokonali wyżej notowanego rywala 35:30, a wynik ustalił Kożeniewski.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Ostrovia Ostrów Wlkp. 35:30 (17:15)

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 11, Kalita 8, Sękowski 6, Afanasjev 5, Jeżyna 3, Mazur 2, Fugiel, Bajwoluk.