Ostrovia zdeklasowała outsidera i czeka na Piotrkowianina

Najłatwiejszą przeprawę w tym sezonie mają za sobą szczypiorniści KPR Ostrovia. Wicelider tabeli grupy B I ligi rozgromił outsidera rozgrywek, MOSiR Bochnia.

Dawid Bilski

Beniaminek zaplecza ekstraklasy kroku Biało-Czerwonym dotrzymywał do piątej minuty, kiedy po trafieniu Macieja Imiołka był remis 4:4. W miarę upływu czasu zaznaczała się przewaga Ostrovii. Do przerwy podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego prowadzili już 19:10, a na listę strzelców wpisał się między innymi bramkarz Michał Marciniak - goście przez pewien okres czasu grali w siedmiu w polu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W sobotnim meczu w ostrowskim zespole zabrakło kontuzjowanych Mateusza Jedwabnego, Piotra Bielca i Bartłomieja Jaruzela. Przy pewnym prowadzeniu szansę gry w większym wymiarze czasu dostali młodsi zawodnicy. W ataku rozrzucał się Ksawery Gajek, autor 7 trafień. Więcej od niego rzucił tylko doświadczony Jakub Tomczak (9). Ostateczny wynik to 38:20 oczywiście na korzyść gospodarzy.

Fani piłki ręcznej w Ostrowie Wielkopolskim zacierają już ręce na następny pojedynek. W ostatnią sobotę października o godzinie 17.00 Ostrovia we własnej hali zmierzy się z niepokonanym Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

KPR Ostrovia - MOSIR Bochnia 38:20 (19:10)