SPR znów zwycięża! Nielba Wągrowiec przegrała w Tarnowie!

W 7. kolejce rozgrywek I ligi mężczyzn grupy B do Tarnowa przyjechał spadkowicz z PGNiG Superligi - zespół Nielby Wągrowiec. SPR po raz kolejny wygrał we własnej hali, a kibice znowu oglądali mecz pełen emocji.

Piotr Sądowicz

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 1. minucie bramkarz Nielby Cezary Marciniak obronił rzut karny. Następnie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Robert Kamyszek. Po dwóch trafieniach Pawła Smolińskiego przyjezdni prowadzili w 6. minucie 3:1. Trzy minuty później bramkę dla SPR-u zdobył Emilian Jewuła i na tablicy pojawił się rezultat 4:4. Tarnowianie rzucili kolejne cztery gole i w 13. minucie było 8:4 dla gospodarzy. Przez kolejne minuty gra toczyła się według scenariusza "bramka za bramkę". Pod koniec pierwszej części spotkania zawodnicy Nielby zaczęli odrabiać straty. W 22. minucie po golach Krzysztofa Pawlaczyka i Bartosza Świerada było 13:11 dla SPR-u. W 27. minucie bramkę trafił Smoliński na 15:14 dla miejscowych. W odpowiedzi do siatki rywali trafił Marcin Wajda, jednak tuż przed przerwą Paweł Gąsiorek dwukrotnie znalazł drogę do tarnowskiej bramki i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku remisowym 16:16.

Po zmianie stron minimalną przewagę mieli szczypiorniści z Tarnowa, jednak co chwilę zawodnicy z Wągrowca doprowadzali do remisu. W 43. minucie po dwóch golach Daniela Dutki SPR wygrywał 23:21, jednak dzięki trafieniom Smolińskiego i Bartosza Biniewskiego drużyna Nielby znów szybko wyrównała stan meczu. W ostatnich dziesięciu minutach tej konfrontacji tarnowianie spisywali się zdecydowanie lepiej. Po bramkach Bartosza Niemca i Sławomira Karwowskiego SPR prowadził 26:24. Chwilę później dwa gole zdobył Jakub Kowalik i było już 28:24 w 56. minucie. Podopieczni trenera Bartłomieja Jarosza po raz pierwszy w tym sezonie utrzymali bezpieczną przewagę do końca spotkania, a kibice nie musieli drżeć o korzystny wynik do ostatnich sekund. Duża zasługa w tym Grzegorza Barnasia, który zanotował wiele udanych interwencji, m. in. obronił trzy rzuty karne.

SPR Tarnów odniósł trzecie zwycięstwo przed własną publicznością, a czwarte w tym sezonie. Nielba natomiast przegrała trzeci raz z rzędu. Za tydzień SPR Tarnów zmierzy się na wyjeździe z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., a Nielba zagra u siebie z Siódemką Miedź Legnica.

SPR Tarnów - Nielba Wągrowiec 32:28 (16:16)